Termomodernizacja i remont elewacji ECK

Budynek Ełckiego Centrum Kultury jest usytuowany na rozbudowanym planie wieloboku o wym. 40,1 x 73,1. Budynek jest 2-kondygnacyjny z częściowym podpiwniczeniem. Budynek został zaprojektowany i zrealizowany w latach 60-tych XX wieku. Konstrukcja budynku szkieletowa wylewana i murowana z cegły silikatowej i kratowej. W latach 2004-2005 budynek został rozbudowany o dodatkową salę wielofunkcyjną z niezbędnym zapleczem.

Powierzchnia użytkowa: 2826,10 m2

Kubatura: 18819,00 m3

W 2009 roku wykonano remont elewacji obiektu sali widowiskowej wraz z termomodernizacją według projektu zespołu pod kierunkiem mgr inż. arch. Tomasza Truchana.

W wyremontowanej części budynku wykonano docieplenie ścian wełną mineralną gr. 12 cm. Jako wykończenie ścian zewnętrznych zastosowano przeszkloną fasadę słupowo ryglową o konstrukcji aluminiowej z wypełnieniem szkłem w kolorze stopsol zielony oraz fasadę wentylowaną z płyt okładzinowych Alucobond 852 Royal Cedar.

Cokoły i ściany piwnic budynku ocieplono styropianem gr. 10 cm i wykończono tynkiem mozaikowym.

Zewnętrzne – schody wykończono płytami z kamienia (granitu) naturalnego promieniowanego gr. 3 cm.

Wykonano oświetlenie elewacji budynku.

Elewacja wentylowana składa się z kaset aluminiowych ALUCOBOND PLUS montowanych w systemie SZ-20 o dużej odporności na korozję. Kasety są polakierowane powłoką PVDF, która charakteryzuje się najwyższą trwałością utrzymania koloru danego koloru.

Projekt realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego