System Sygnalizacji Pożarowej

W budynku Ełckiego Centrum Kultury wykonany został System Sygnalizacji Pożarowej. System obejmuje urządzenia syngalizacyjno-alarmowe, służące do samoczynnego wykrywania i przekazywania informacji o pożarze, a także urządzenia odbiorcze alarmów pożarowych i urządzenia odbiorcze sygnałów uszkodzeniowych.

Zamontowany system sygnalizacji pożaru pozwoli automatycznie zaalarmować osoby znajdujące się w budynku, zarządcę czy straż pożarną o wykrytym pożarze w budynku. Akustyczny lub akustyczno-optyczny alarm pozwala odpowiednim służbom i personelowi zareagować na zaistniałe zagrożenie, natomiast osoby przebywające w budynku mogą na wczesnym etapie pożaru rozpocząć ewakuację.

Nowa instalacja zastąpiła stary system, który chronił budynek jeszcze od ubiegłym wieku. Zamontowano nowoczesne urządzenia odpowiadające najlepszym standardom na bazie centrali Siemens Cerberus. Systemu Sygnalizacji Pożaru został włączony do stacji monitorowania w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku. Jednocześnie usunięto stare urządzenia izotopowe.

Zrealizowano przy pomocy finansowej Gminy Miasta Ełku.