Multimedialna galeria sztuki

Galeria Ślad Ełckiego Centrum Kultury powstała w 1995 r. z myślą o wszystkich koneserach sztuki. Galeria gościła prace zarówno sławnych, jak i lokalnych artystów. Organizowano w niej m.in. wystawy prac Serge’a Vasilendiuca, fotografii Jana Pawła II wykonanych przez papieskiego fotografa Artura Mariego oraz koreańskiego mistrza obiektywu Baik Nam Sika czy zdjęć dzikiej przyrody pochodzących z konkursu fotograficznego Wildlife Photographer of the Year w latach 2002–2008, organizowanego corocznie od 1964 roku przez BBC Wildlife Magazine i Natural History Museum w Londynie.

Aby zwiększyć zainteresowanie sztuką i kulturą, podnieść standard oferowanych usług, a przez to umożliwić odbiór sztuki coraz wnikliwiej, z dostrzeganiem prawdziwych wartości estetycznych Ełckie Centrum Kultury rozpoczęło realizację projektu pt. „Multimedialna Galeria Sztuki” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zadania zaplanowane w ramach projektu służyć będą wprowadzeniu innowacyjnych rozwiązań w edukacji i aktywizacji kulturalnej. Zakupiony zostanie: system multimedialny oraz nowoczesne oświetlenie i nagłośnie do prowadzenia interesujących i pobudzających wyobraźnię zajęć z edukacji kulturalnej i wiedzy o sztuce.

Chcemy stworzyć wyjątkowe miejsce, pozwalające realizować najśmielsze pomysły z wykorzystaniem aparatury multimedialnej. Miejsce, które stworzy możliwość zetknięcia się i zrozumienia sztuki. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii zwiedzający będą mogli prawie „dotknąć” i pobawić się sztuką. Klasyczna wystawa zostanie uzupełniona o innowacyjną, multimedialną i interaktywną animację. Zakupione w ramach projektu nowoczesne wyposażenie Galerii umożliwi jeszcze bliższy kontakt ze sztuką. Zaawansowane techniki audiowizualne i oświetleniowe nadadzą eksponatom i ekspozycjom niecodzienny charakter i pozwolą na interakcje ze zwiedzającym.

Projekt realizowany będzie do 30.08.2013 r.

Przed

Po

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”