RAZEM – współpraca kulturalna na polsko-rosyjskim pograniczu

Pierwsze spotkanie robocze / 30 stycznia 2020 / Sowieck

По русски

Naszym spotkaniem w gronie trzech partnerów, czyli w komplecie, oficjalnie rozpoczęliśmy realizację projektu. Wiele spraw wymagało omówienia, przede wszystkim wytyczne do realizacji projektu, wspólne działania, które właśnie zaczynamy szczegółowo planować, analizy wymagał budżet i ewentualne zmiany, których na pewno nie unikniemy w trakcie realizacji.

Początki zawsze są trudne, ale mamy nadzieję, że powoli wychodzimy na prostą. Kolejny raz spotkamy się w Ełku, już 16 kwietnia.

Kilka słów o projekcie

По русски

Pomysł projektu narodził się z bliskości i podobieństwa. Bliskości geograficznej oraz podobieństwa dwóch miast porównywalnej wielkości, o podobnej przeszłości i teraźniejszości. Oba miasta doświadczają podobnych problemów – oddalenia od głównych centrów przemysłowych i kulturalnych, co stwarza pewne trudności rozwojowe. Aby ożywić lokalne społeczności, partnerzy zdecydowali się oprzeć wspólny projekt na współpracy kulturalnej. Do udziału w przygotowanych wspólnie wydarzeniach zaproszą mieszkańców obu stron polsko-rosyjskiej granicy.

Kim są partnerzy?

Projekt realizować będzie trzech partnerów – Ełckie Centrum Kultury (lider) i dwie organizacje z Sowiecka w Obwodzie Kaliningradzkim: Teatr młodzieży Мolodyozhnyj i Centrum inicjatyw młodzieżowych.

Co się wydarzy?

Przede wszystkim zapraszamy do udziału we wspólnych wydarzeniach prezentujących polską i rosyjską muzykę, teatr, film, angażujących dzieci i dorosłych do kreatywnej zabawy.

Młodych ludzi z Polski i Rosji zaprosimy na międzynarodowe obozy wakacyjne, a podczas nich – na warsztaty artystyczne.

Zostaną również zrealizowane dwie inwestycje – w Ełku będzie to adaptacja piwnicy Szkoły Artystycznej na cele edukacji kulturalnej, a w Sowiecku – remont dachu Teatru Tilsit.

Realizacja projektu: 1 stycznia 2020 r. – 31 grudnia 2021 r.
Wartość: 444 115,90 €, w tym dofinansowanie: 399 704,31 € (90%)

Kontakt: plru@eck.elk.pl; +48 87 621 80 05

Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Wyłączną odpowiedzialność za treść strony ponosi Ełckie Centrum Kultury i w żadnym wypadku nie może być ona traktowana jako stanowisko Unii Europejskiej, Instytucji Zarządzającej czy Wspólnego Sekretariatu Technicznego Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020.