Festiwal Teatrów Plenerowych

„Piękne Nic” – Teatr Mimo Festiwal Teatrów Plenerowych "Bez kurtyny"

Spektakl plenerowy

04
lip
2022
skwer przy ul. Pułaskiego
godz. 17:00
Ełckie Centrum Kultury
skwer przy ul. Pułaskiego,
Wstęp wolny

Pokój, w nim bohater opowieści tkwiący w pętli czasu. Nic w tej przestrzeni nie jest tym, czym się początkowo wydaje. Okna, drzwi, ściany i przedmioty mają własny pomysł na obserwowane przez nas postaci. Czym jednak jest to miejsce?

Fot.: Marcin Wiśnios

Fot.: Marcin Wiśnios

Co jest wspomnieniem, co rzeczywistością, a co tym, co dopiero ma nadejść? Dokąd, jako widzowie, zmierzamy w tej nieoczywistej, ruchowej komedii poza słowami? I czy problemy głównego bohatera, nie wydają się nam dziwnie znajome?

Spektakl osadzony w poetyce snu, wypełniony humorem, poezją ciała i odrobiną absurdu.

Fot.: Marcin Wiśnios

Fot.: Marcin Wiśnios

Scenariusz, reżyseria Bartłomiej Ostapczuk

Muzyka: Przemysław Wojsław
Scenografia: Dawid Wojtecki
Kostiumy: Hultaj Polski
Maski: Paulina Staniaszek
Występują: Bartłomiej Ostapczuk, Olga Gąsowska (z udziałem Zuzanny Ziółek i Jana Duszy)
Produkcja: Fundacja Warszawskiego Centrum Pantomimy

Teatr Pantomimy Mimo powstał w 2002 roku. Założony przez Bartłomieja Ostapczuka jako teatr jednego aktora szybko przekształcił się w zespół. Poszukiwania artystyczne aktorów zaowocowały wypracowaniem rozpoznawalnego języka teatru poza słowami. Ich spektakle opierają się na obrazie, sytuacji, myśli i pracy z przedmiotami, a u podstaw stoi rzemiosło sztuki pantomimy. Z jednej strony precyzyjny scenariusz, z drugiej duża przestrzeń do interpretacji dla widzów. Poprzez ruch i gest próbują wyrazić esencję uczuć i emocji, nie stroniąc przy tym od odrobiny absurdu. Pragną by przy zachowaniu zasad teatru pantomimy, jedynymi granicami były granice ich wyobraźni.

Od 2002 roku teatr zaprezentował kilkanaście premier. Od 2010 roku teatr realizuje spektakle plenerowe, wierząc tym samym, że sztuka pantomimy jest w stanie w pełni zaistnieć również w innej przestrzeni niż teatralna scena. Spektakle Teatru Mimo prezentowane są na festiwalach teatralnych w kraju i za granicą. Aktorzy teatru związani są z Warszawskim Centrum Pantomimy, które wspiera rozwój tej sztuki w naszym kraju.

Fotografia w nagłówku: Marcin Wiśnios.

Spektakl jest częścią Festiwalu Teatrów Plenerowych „Bez kurtyny”.

Współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Patronat honorowy: