Festiwal Teatrów Plenerowych

„Pelat” – Joan Catala Festiwal Teatrów Plenerowych "Bez kurtyny"

06
lip
2022
Plac Miejski
godz. 19:00
Ełckie Centrum Kultury
Plac Miejski,
Wstęp wolny

 

Pelat to spektakl, który przekracza granice pomiędzy tańcem, cyrkiem, teatrem i sztuką performansu, a także między publicznością i sceną. Opierając się na relacji performera, przedmiotu i gestu, artysta tworzy w nim przestrzeń dla wyobraźni oraz angażuje publiczność do udziału w ulotnym rytuale zbiorowego przeżycia i współodpowiedzialności. Stworzony w 2013 roku spektakl otrzymał szereg prestiżowych nagród i od tej pory stale podróżuje po całym świecie.

Joan Català | Hiszpania

Swoje umiejętności kształcił w kilku szkołach cyrkowych (Madryt, Barcelona, Moskwa), specjalizując się w sztuce akrobatycznej równowagi. Warsztat aktorski doskonalił, ucząc się tańca współczesnego, teatru fizycznego i klaunady pod okiem wielu mistrzów.

Joan Català Carrasco jest uważnym obserwatorem. Interesuje się łączeniem sztuk plastycznych i ekspresji ruchu, kiedy ludzkie ciało oraz otaczające je przedmioty stają się środkami komunikacji, a miejsce prezentacji przestrzenią dialogu, w której zabawa i praca stapiają się z narzędziami, doświadczeniami i pomysłami wnoszonymi przez każdego z uczestników przedstawienia.

Fot.: Nikola Milatovic - La Strada

Fot.: Nikola Milatovic – La Strada

Spektakl jest częścią Festiwalu Teatrów Plenerowych „Bez kurtyny”.

Zdjęcie w nagłówku: Nikola Milatovic – La Strada.

Współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Patronat honorowy: