Festiwal Teatrów Plenerowych

Orkiestra na Dużym Rowerze Festiwal Teatrów Plenerowych "Bez kurtyny"

Wyjątkowa orkiestra na wyjątkowym rowerze przejedzie Promenadą od ul. Pułaskiego na koncert w Parku Muzycznym ECK.

03
lip
2022
Park Muzyczny
godz. 17:00
Ełckie Centrum Kultury
Park Muzyczny,
Wstęp wolny

Sześcioosobowy zespół muzyków, który potrafi zagrać koncert, jadąc jednośladem.

Półfinaliści XIII edycji programu MAM TALENT.

Sześć indywidualności, sześć temperamentów, sześć męskich charakterów wymieszanych ze sobą doprowadziły do stworzenia niepowtarzalnego band’u, który nie kopiuje stylów, czy manier wypracowanych przez geniuszy sceny artystycznej, lecz sam stanowczo toruje drogę przez nieodkryte do tej pory sfery aranżacji muzycznej.


Skrzypce – w dłoniach Jędrzeja staną się narzędziem najbardziej szalonych muzycznych improwizacji. Kontrabas niczym aranżacyjny fundament stoi na straży całości kompozycji, nadając motorykę w poszczególnych utworach. Szalony multiinstrumentalista — Krzysztof — zagra na wszystkim! Maciej — zawodowo wirtuoz akordeonu, posłuży się instrumentem, by wymknąć się z szablonu w kierunku niepohamowanych eksperymentów harmonicznych. Tomasz — to prawdziwy rytmiczny dynamit. Śpiewający kierowca – Adrian — zadba o spójność brzmienia.

Koncerty zespołu to niepowtarzalne wyprawy przez różne gatunki i style całego muzycznego świata. Publiczność zgromadzona na występach staje się uczestnikiem podróży, której kierunek nadaje spontanicznie załoga band’u. Wynikiem takiej, często improwizowanej, dźwiękowej ekspedycji są żywiołowo tworzone unikatowe aranżacje, które zaskoczyć mogą nawet najbardziej wnikliwych poszukiwaczy nietuzinkowych brzmień.

Niewielu to potrafi… jechać i grać.

Nazwiemy to przygodą na dwóch kółkach i sześciu siodełkach. Mobilną harmonią dźwięków. Niezwykłym performancem czesanym wiatrem podczas jazdy. Szalonym doświadczeniem. Imponującym projektem. Dobrą zabawą z odrobiną sportu. Czy jesteśmy kreatywni? Tak! Czy jesteśmy zwariowani? Oczywiście! Czy jesteśmy ambitni? Bez dwóch zdań!

Dużo o nas mówią. Pojawiamy się na ulicach małych miast i wielkich metropolii. Już się znamy! Uśmiechamy się do wszystkich podczas eventów. Jesteśmy tam, gdzie coś się dzieje. Towarzyszy nam pasja, dobry humor i odrobina nonszalancji. Doskonale wiemy, jak zrobić prawdziwy muzyczny freakshow! Poprawiamy nasze szelki, zakładamy kapelusze i gramy — jadąc!

Poznamy się bliżej? Żwawo wsiadamy na ramę! Proszę się nie obawiać. Pokażemy ludziom, jaka to świetna zabawa — synchronicznie prowadzić nasz rower w rytm bałkańskich dźwięków.

Naszym ograniczeniem jest tylko wyobraźnia.

Naszymi deskami teatru są uliczki, łąki oraz kocie łby na rynku miasta. Za mankietami białych koszul ukrywamy muzyczne brzmienia. Na bis zostawiamy tęsknotę i cudne wspomnienia. Chodzą Państwu już po głowie te dźwięki?

To jedyny taki projekt Polsce, a może i na świecie! Nasze koncerty to niezapomniane doświadczenie i oryginalna forma spędzenia wolnego czasu. My się zawsze dobrze bawimy – dajmy więc trochę radości innym. Mamy oryginalny repertuar, a jak trzeba, wciągamy publiczność do wspólnej zabawy. Z nami nigdy nie jest nudno, za to zawsze bezpiecznie. Jesteśmy artystami, melomanami, przyjaciółmi. Niewielu to potrafi… jechać i grać tak jak my, czyli Orkiestra Na Dużym Rowerze.

Spektakl jest częścią Festiwalu Teatrów Plenerowych „Bez kurtyny”.

Współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Patronat honorowy: