X Edycja - Ełckie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej  Duet fortepianowy

Duet fortepianowy X Edycja - Ełckie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej

30 września 2018
Kościół Ew.-Metodyst. | godz.19:00

30
wrz
2018
Kościół Ewangelicko-Metodystyczny Miłości Bożej
19:00
Ełckie Centrum Kultury
Kościół Ewangelicko-Metodystyczny Miłości Bożej,
Wstęp wolny

Odbywające się od dziesięciu lat Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej w Ełku są obecnie jednym z ważniejszych wydarzeń promujących muzykę klasyczną w mieście i regionie. Główna idea przyświecająca przedsięwzięciu to prezentowanie miejscowej publiczności wartościowych dzieł literatury organowej i szerokiego spektrum muzyki kameralnej w profesjonalnych wykonaniach.

Koncerty muzyki organowej i kameralnej przyciągają melomanów spragnionych muzyki na najwyższym poziomie. W ramach koncertów prezentowane są wybitne dzieła wielkich kompozytorów. Podczas wieczorów muzyce towarzyszy słowo. Prowadząca koncert, w przystępny sposób wprowadza słuchaczy w świat wiedzy muzycznej.

PROGRAM
Franz Schubert (1797- 1828) – Allegro a-moll D 947 „Lebensstürme”
Ignacy Jan Paderewski (1869 – 1941) – Album Tatrzańskie op.12
Piotr Czajkowski (1840 – 1893) – Dziadek do orzechów

Wykonawcy:

Duet fortepianowy DUO CONCERTANTE który tworzą młodzi artyści, swoją działalność koncertową rozpoczął jeszcze podczas nauki w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia w Białymstoku. Zespół dysponuje szerokim repertuarem – od muzyki baroku do współczesności. Pani Jolanta i Pan Adam występują także jako soliści, kameraliści i akompaniatorzy. Grając w duecie propagują muzykowanie zespołowe, które daje wiele radości słuchaczom, a także zachęca uczniów szkół muzycznych do podejmowania podobnej inicjatywy.
W roku 2016 duet otrzymał II nagrodę w kategorii „Kameralistyka” podczas
IV International Master Competition for Music Teachers.

Jolanta Terlecka – Porębska jest absolwentką klasy fortepianu Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (Filia w Białymstoku). Studiowała pod kierunkiem prof. Roberta Marata – wybitnego polskiego pianisty i pedagoga. Studia ukończyła z wyróżnieniem w roku 2007. Jolanta Terlecka-Porębska doskonaliła swoje umiejętności uczestnicząc w kursach i seminariach, które prowadzili uznani artyści i pedagodzy:
W. Świtała, J. Domańska, W. Malicki, A. Jasiński, Lee Kum Sing, W. Vitaite, Z. Raubo, T. Herbut, J. Tosik-Warszawiak. Jest laureatką konkursu na koncert z orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej w ramach Koncertu Dyplomantów. Od roku 2007 jest zatrudniona w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku oraz w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Zambrowie jako nauczyciel i akompaniator. Towarzyszy młodym solistom na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach, gdzie otrzymuje liczne wyróżnienia. Jej uczniowie są laureatami konkursów pianistycznych.

Adam Januszkiewicz jest absolwentem klasy fortepianu Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (Filia w Białymstoku). Studiował pod kierunkiem prof. Witalisa Raczkiewicza. Studia ukończył z wyróżnieniem w roku 2007. Podczas studiów pracował również pod kierunkiem innych wybitnych pianistów i pedagogów polskich i zagranicznych takich jak:. J. Domańska, M. Catania,W. Malicki, A. Jasiński, J.Banowetz, W. Vitaite, R,Marat, W.Mierżanow, K. Kenner.
Adam Januszkiewicz pracuje w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Zambrowie oraz
w Samorządowej Szkole Muzycznej I stopnia w Wysokiem Mazowieckiem jako nauczyciel w klasie fortepianu i akompaniator. Biorąc udział w licznych konkursach i przesłuchaniach jako akompaniator wielokrotnie został wyróżniony .
Występował również jako pianista tutti z Filharmonią Kameralną w Łomży(2012-2013). Jest również członkiem zespołu Passion Septet Ensamble koncertującego na terenie województwa podlaskiego.


Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz