X Edycja - Ełckie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej Koncert kameralny

Koncert kameralny X Edycja - Ełckie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej

29 lipca 2018
Kościół Ew.-Metodyst. | godz.19:00

29
lip
2018
Kościół Ewangelicko-Metodystyczny Miłości Bożej w Ełku
19:00
Ełckie Centrum Kultury
Kościół Ewangelicko-Metodystyczny Miłości Bożej w Ełku,
Wstęp wolny

Odbywające się od dziesięciu lat Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej w Ełku są obecnie jednym z ważniejszych wydarzeń promujących muzykę klasyczną w mieście i regionie. Główna idea przyświecająca przedsięwzięciu to prezentowanie miejscowej publiczności wartościowych dzieł literatury organowej i szerokiego spektrum muzyki kameralnej w profesjonalnych wykonaniach.

Koncerty muzyki organowej i kameralnej przyciągają melomanów spragnionych muzyki na najwyższym poziomie. W ramach koncertów prezentowane są wybitne dzieła wielkich kompozytorów. Podczas wieczorów muzyce towarzyszy słowo. Prowadząca koncert, w przystępny sposób wprowadza słuchaczy w świat wiedzy muzycznej.

PROGRAM:

  1. F. Nowowiejski aria Domana „Czy Ty mnie kochasz..” z op. Legenda Bałtyku
  2. St. Moniuszko Pieśń  Halki ,,Jako od wichru krzew połamany” z op. Halka
  3. G. Donizetti aria Nemorino „Una furtiva lagrima” z op. Napój miłosny
  4. G. Puccini aria Lauretty „O mio babbino caro” z op. Gianni Schicchi
  5. G. Puccini aria Rudolfa „Che gelida manina” z op. Cyganeria
  6. G. Puccini aria Mimi „Si mi chiamano Mimi” z op Cygeneria
  7. G. Puccini duet Rudolfa i Mimi „ O soave fanciulla” z op. Cyganeria
  8. G. Puccini aria Cavaradossiego „E lucevan le stelle” z op. Tosca
  9. J. Strauss- Aria Adeli ,,Taki pan jak pan” z operetki Zemsta Nietoperza
  10. F. Lehar aria Sou Chonga „Dein ist mein ganzes Herz” z operetki Kraina Uśmiechu

Wykonawcy:

 

Klaudia Cichońska – Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie śpiewu solowego mgr Agnieszki Rehlis oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie śpiewu solowego prof. Włodzimierza Zalewskiego. Ukończyła również staż artystyczny na UMFC w Białymstoku w klasie śpiewu solowego prof. Cezarego Szyfmana oraz Podyplomowe Studium pieśni na UMFC w Warszawie. Jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych. Do swoich osiągnięć zalicza mi. in:
I Miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Moniuszkowskim Aria i pieśń wieczorna w Białymstoku (2014), Nagroda Specjalna Prof. Jadwigi Rappe oraz Towarzystwa im. W. Lutosławskiego na X Międzyuczelnianym Konkursie im. E. Kossowskiego w Warszawie. Dwukrotne zdobycie wyróżnienia na III i IV Akademickim Konkursie Pieśni Artystycznej we Wrocławiu. Wyróżnienie na IV Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym
I.J .Paderewskiego w Bydgoszczy, Grand Prix oraz I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. K. Jamroz w Kielcach oraz wiele innych znaczących nagród. W roku 2007 otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Posiada w swoim repertuarze liczne cykle pieśni, arie oratoryjne i operowe. Koncertuje zarówno w Polsce jak i za granicą.

 

Marta Sulikowska – Godlewska – pianistka-kameralistka, absolwentka łódzkiej Akademii Muzycznej, którą ukończyła z wyróżnieniem w dwóch specjalnościach: fortepian oraz kameralistyka. Już podczas studiów współpracowała z wieloma orkiestrami: Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina, Filharmonii Kaliskiej, Filharmonii Gorzowskiej pod dyrekcją wybitnych polskich i zagranicznych dyrygentów. Od 2016 jest wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, filia w Białymstoku z katedrze wokalistyki. Jako pianista-korepetytor uczestniczyła w produkcji kilku przedstawień operowych. Dokonywała nagrań dla Telewizji Łódź. Jako kameralistka jest laureatką wielu nagród zdobytych za wyróżniający się akompaniament na międzynarodowych konkursach. Koncertuje w Polsce i poza jej granicami.

 

 

 

Paweł Cichoński – tenor. Jest absolwentem PSM II stopnia w Białymstoku w klasie organów prof. Marii Terleckiej. Studia podjął na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, które ukończył w specjalności –  muzyka kościelna. Jest również absolwentem U.M.Fry. Chopina w Białymstoku w klasie śpiewu solowego prof. Cezarego Szyfmana oraz prof. Aleksandra Teligi. W roku 2012 zadebiutował na scenie Opery Narodowej w spektaklu studenckim „Sen nocy letniej” B. Brittena. W swoim dorobku artystycznym posiada liczne arie oratoryjne, kantatowe i operowe. Współpracuje z zespołami muzyki dawnej, doskonalił swoje umiejętności na licznych kursach mistrzowskich. Od roku 2016 jest zatrudniony w Operze i Filharmonii Podlaskiej na stanowisku artysty chóru. Współpracuje z licznymi instytucjami kulturalnymi miasta Białegostoku.

 

 

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz