MALARSTWO Anna Harasim

Anna Harasim MALARSTWO

21
gru
2019
-
31
sty
2020
Galeria Ślad
18:00
Ełckie Centrum Kultury
Galeria Ślad ,
Wstęp wolny

„Myślisz, że widzisz”

„Malarstwo dla mnie jest tym, czym dla większości ludzi mówienie. To forma, w której wyrażam się, mówię co czuję i myślę. Mój świat to świat obrazów, a nie słów. Chcesz mnie poznać, to zamknij swój umysł i pozwól sobie na przeżywanie tego, co ujrzysz na moich olejach, a może uda Ci się zobaczyć świat moimi oczami. Liczą się tylko uczucia, emocje i obrazy przez nie kreowane. Moje obrazy to mój wewnętrzny krzyk, chęć wypowiedzenia na głos tego co mam w sobie.

Od najmłodszych lat malarstwo stanowiło moją pasję, którą regularnie rozwijam. Przy realizacji obrazów korzystam z wiedzy i umiejętności rozwijanych w czasie wolnym oraz wyszlifowanych w trakcie nauki w szkole plastycznej.
Interesuję się malarstwem olejnym, grafiką i fotografią artystyczną. Pasjonuję się sztuką nowoczesną – impresjonizmem, postimpresjonizmem, ekspresjonizmem i ekspresjonizmem abstrakcyjnym oraz sztuką współczesną – malarstwem abstrakcyjnym. Moje zainteresowania inspirują mnie do tworzenia własnych obrazów. Kreuję olej na podstawie przeżytych doświadczeń i uczuć”. Anna Harasim

Prezentowane na wystawie oleje to abstrakcje innowacyjne, wykonane techniką impast, szpachla. Malowidła powstały ze zderzenia kolorów i linii. Przedstawione oleje odrzucają figuratywność, a ekspresją, formą i kolorem w zamierzony sposób dążą do głębokich odczuć odbiorcy. Sama struktura malowideł, sposób nałożenia i gęstość farby wpływa na odbiór emocjonalny.

Wystawa z cyklu: WYJDŹ Z SZUFLADY
Wernisaż 21.12.2019 r. o godz. 18:00
Wystawa czynna do 31.01.2020 r.
poniedziałek – piątek w godz. 08:00 – 18:00
sobota – niedziela w godz. 12:00 – 18:00
Galeria Ślad Ełckiego Centrum Kultury