Świat się śmieje,  czyli rysunki które rozśmieszą każdego (i wszędzie) Wystawa Szczepana Sadurskiego

Wystawa Szczepana Sadurskiego Świat się śmieje, czyli rysunki które rozśmieszą każdego (i wszędzie)

Wystawa Szczepana Sadurskiego, polskiego satyryka, rysownika satyrycznego, karykaturzysty i dziennik

12
lip
2023
-
20
sie
2023
Galeria Holl
Ełckie Centrum Kultury
Galeria Holl ,
Wstęp wolny

Wystawa z udziałem artysty – Szczepana Sadurskiego, polskiego satyryka, rysownika satyrycznego, karykaturzysty i dziennikarza.

 

Szczepan Sadurski. Świat się śmieje, czyli rysunki które rozśmieszą każdego (i wszędzie)

Szczepana Sadurskiego bez cienia przesady możemy nazwać naszym towarem eksportowym. To rysownik-karykaturzysta, który ma dar dostosowywania się do sytuacji i wyczucie chwili. W jakimkolwiek zakątku świata się znajdzie (a podróżuje wyjątkowo dużo) potrafi rozśmieszyć tubylczą ludność. Zakres tematów jakie porusza jest nieograniczony, tym samym stając się artystą uniwersalnym, wymykającym się jakiemukolwiek szufladkowaniu. Jego twórczości towarzyszy przekaz, by satyra mogła być antidotum na stresy i napięcia społeczne, a nade wszystko poprawiała samopoczucie indywidualnego odbiorcy. Z jego rysunków mogą śmiać się wszyscy, niezależnie od wieku czy wykształcenia, koloru skóry czy przekonań. „Moją twórczością – jak mawia – staram się przede wszystkim wprawiać widza w dobry humor. Ludzie śmieją się oglądając moje rysunki, kiwają głowami. Czasem chwilę się zastanowią. O to właśnie mi chodzi”.

Szczepan Sadurski tworzy nieprzerwanie od ponad czterdziestu lat, w którym to okresie opublikował ponad 6 tysięcy rysunków i ilustracji w ponad 200 tytułach prasy polskiej i zagranicznej. Nic więc dziwnego, iż określany jest mianem najpracowitszego rysownika.

Na wystawie zaprezentowana zostanie ponad setka rysunków artysty prezentujących uniwersalny, ponadczasowy humor oraz karykatury, które w ostatnim czasie stały się jego domeną, przyniósłszy mu tytuł mistrzem tego gatunku, a także określenie „najszybszego karykaturzysty świata” (faktycznie, tworzy w mgnieniu oka!). Warto więc obejrzeć warsztat artysty i… dać się rozśmieszyć.

Wystawę można oglądać do 20 sierpnia 2023r. w Galerii Holl:

poniedziałek – piątek w godz. 08:00 – 19:00
sobota – niedziela w godz. 12:00 – 19:00