Wystawa “Bezdomność niejedno ma imię”

“Bezdomność niejedno ma imię” Wystawa

Wstęp wolny!
Zapraszamy!

27
lis
2018
-
06
gru
2018
Galeria holl
17:00
Ełckie Centrum Kultury
Galeria holl,
Wstęp wolny

“Bezdomność niejedno ma imię” – wystawa fotograficzna.

27 listopada Ełckie Centrum Kultury zaprasza na wernisaż wystawy “Bezdomność niejedno ma imię” autorstwa fotografika Radka Nowackiego, który odbędzie się w holu Ełckiego Centrum Kultury. Podczas wystawy zaprezentowane zostanie kilkanaście portretów wykonanych w technice podwójnej ekspozycji, których bohaterami są mieszkańcy ełckiego Monaru.

Wystawa ta ma przybliżyć proces bezdomności i wychodzenia z niej, ale przede wszystkim pokazać zmagających się z bezdomną codziennością mieszkańców ełckiego MONARU.

Mężczyźni biorący udział w tym projekcie, to osoby, którzy w przeszłości całkiem sprawnie funkcjonowały w społeczeństwie i wypadkowa okoliczności egzystencjalno-losowych taki jak uzależnienie, konflikt w rodzinie, pobyt w zakładzie karnym czy zaburzenia psychiczne wypchnęły ich poza nawias szeroko rozumianego “normalnego” życia. Każdy z bohaterów tych zdjęć ma swoją “opowieść”, przeszłość, historię, które może pozwolą na przybliżenie widzowi stanu bezdomności, dotykającego tak wielu i którego zaznać może tak naprawdę każdy z nas.

“To już znak firmowy Radka Nowackiego, portret pogłębiony o kontekst miejsca, koloru, kształtu, nastroju. Pozornie widz zostaje nakierowany na konkretną interpretację, ale to tylko pozór łatwości zrozumienia, bo gdy zagłębimy się w obraz, pojawiają się zupełnie nowe doznania, emocje, przebłyski mrocznych i niepokojących wspomnień… zrozumie to każdy, kto doznał samotności…”
[Paweł Władysław Płócienniczak]

Projekt finansowany w ramach Miejskiego Programu Regrantingowego
Ełk- Tu Działam, którego operatorem jest Fundacja Human „Lex” Instytut.

Przy współpracy ze Stowarzyszenie MONAR – Schronisko dla Osób Bezdomnych w Ełku.

fot. Radek Nowacki/Czarny Bocian – Event&Design.

Biogram:
Radek Nowacki – (ur. 15 lipca 1977) – fotografik i dziennikarz. Członek International Federation of Journalists i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim i Fotografii na University of the West of Scotland. Specjalizujący się w fotografii portretowej i dokumentalnej. Jego prace publikowane były zarówno w polskiej jak i brytyjskiej prasie i portalach internetowych: Metal Hammer, The Skug, Nowa Ełcka, Boneshaker, Sunday Post, Sunday Mail, The Best Scottish Wedding Magazine, gazeta.E.com, emito.net, Glasgow 24, Praca i Nauka za Granicą. Autor i kurator wielu wystaw fotograficznych. Jego prace zostały włączone do Royal Collection w Dumfries.

Wernisaż wystawy 27.11.2018r.
Ekspozycja będzie czynna w Galerii Hol 6.12.2018r.