W ramach projektu uczniowie lokalnych szkół średnich zostaną zaangażowani do głębszego eksplorowania tańca poprzez udział w spotkaniach z artystami tańca, doświadczaniu tańca oraz uczestniczeniu w wydarzeniach tanecznych.
Warsztaty prowadzone będą cyklicznie, przez 4 tygodnie. Uczniowie wezmą udział w wybranych spektaklach tanecznych w ramach Przestrzeni Sztuki, a także pospektaklowych spotkaniach z artystami. Zostaną przeprowadzone pokazy pracy warsztatowej z udziałem uczniów zaangażowanych szkół średnich otwarte szerokiej publiczności. Na prezentacje zostaną zaproszone społeczności szkół, które uczestniczą w projekcie. Pokazy odbędą się na scenach partnerskich przy zaangażowaniu pełnej techniki. Pokazom towarzyszyć będzie pokaz krótkiego reportażu powstałego w trakcie realizacji projektu.
Zapisy na warsztaty:
Więcej niż tańczące parabole – EŁK 2023 – Fudnacja Rozwoju Sztuki Tańca (frst.org.pl)
Prowadząca:
Paulina Wróblewska – Tancerka-Choreograf-Instruktor Grupy: Fair Play Kwadrat, I8I, Podlaski Kolektyw Artystyczny.
„Na pierwsza lekcje tańca trafiłam do ogniska baletowego w wieku 6 lat. W szkole podstawowej miałam okazje trenować taniec towarzyski. W 2005 roku rozpoczęłam przygodę z formacjami grupowymi specjalizujących się w hip hopie oraz początkowo nazwane LA Style/New Age – dziś nazywane choreografiami. Indywidualnie trenuję hip hop i house, a dodatkowo próbuję innych styli jak whacking, popping, dancehall,jazz współczesny. Każdy z tych elementów buduje mój niepowtarzalny styl. Dobrze się czuję zarówno w choreografii jak i freestylu, staram się łączyć te dwa światy. Swoje umiejętności zawdzięczam niezliczonym warsztatom z pionierami tańca z całego świata. Jestem jednocześnie instruktorem i nieustającym uczniem. Uwielbiam stale podnosić kwalifikacje, inspirować się i uczyć nowych rzeczy. Wśród moich osiągnieć mogę wymienić: miejsca na podium na ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach m.in.: Rytm Ulicy i Wirująca Strefa, Street noise w kategorii formacje & All Syles, wykonanie oprawy tanecznej wokalistów w Voice of Poland, X-factor i Mam talent, udział w półfinale 1edycji Got to dance, grę w spektaklu tanecznym Metropolish w reżyserii Jarosława Stańka, grę w spektaklu tanecznym „Aż Kobieta” w reżyserii Marty Molskiej, spektakl „Trzech Budrysów ” w reż. Wojciecha Blaszko i Marcina Rogala, oprawa artystyczna pokazów mody Dagmary Czarneckiej oraz Elwiry Horosz, bycie częścią zespołu choreografów odpowiedzialnych za choreografie podczas Ogólnopolskiego festiwalu piosenki tanecznej w Olsztynie transmitowanego w TV gdzie stworzyliśmy około 30 choreografii, uczenie młodzieży na międzynarodowych obozach, Tytuł Instruktora Roku.
Terminy warsztatów:
- 05.11.2023r. (niedziela) – godz. 12:00 – 16:00 – sala widowiskowa
- 06.11.2023r. (poniedziałek) – godz. 16:00 – 20:00 – sala widowiskowa
- 13.11.2023r. (poniedziałek) – godz. 16:00 – 20:00 – sala widowiskowa
- 20.11.2023r. (poniedziałek) – godz. 16:00 – 20:00 – hala im. L. Błażyńskiego
- 26.11.2023r. (niedziela) – próba na scenie i pokaz – godz. 12:00 – 16:00 – sala widowiskowa