Prowadzi: Małgorzata Mielech  Warsztaty GAGA

Warsztaty GAGA Prowadzi: Małgorzata Mielech

10
wrz
2021
sala Zebra
16:00
Ełckie Centrum Kultury
sala Zebra,
zapisy

Zapraszamy na warsztaty GAGA z Małgorzatą Mielech, organizowane w ramach projektu „Powrót” realizowanego w ramach programu Scena dla Tańca Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca!

Gaga jest językiem ruchowym opracowanym przez wiele lat przez OhadaNaharina i stosowanym w codziennym treningu i praktyce tanecznej Batsheva Dance Company. Język Gaga jest nieustannie rozwijany i pogłębiany, opiera się na przekonaniu, że ruch ma leczącą, dynamiczną i nieustannie zmieniającą się moc.

Gaga jest nowym sposobem zdobywania wiedzy i samoświadomości przez ciało. Oferuje sposób odkrywania i wzmacniania ciała oraz zwiększania elastyczności, pewności siebie i zakresów ruchu, jednocześnie uwalniając zmysły i wyobraźnię. Gaga podnosi świadomość własnych fizycznych słabości, przebudza odrętwiałe obszary ciała, obnaża fizyczne zafiksowania i oferuje sposoby ich eliminacji.

Praca ta wzmacnia instynktowny ruch i łączy ruch świadomy z nieświadomym, i pozwala na doświadczanie swobody i przyjemności w prosty sposób, w przyjemnej przestrzeni, w wygodnym ubraniu, przy muzyce, każdy w indywidualnym ruchu z innymi.

Warsztaty odbędą się 10 września w sali Zebra:

– godz. 16:30 – 18:30 – grupa początkująca

– godz. 19:00-21:00 – grupa zaawansowana

Wypełnioną kartę zgłoszenia prosimy przesłać na adres:swiadomyruch@gmail.com

 

Małgorzata Mielech

Jest tancerką, choreografką, nauczycielką GAGA, pedagożką tańca oraz założycielką projektu artystycznego DanceLab. Absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. W latach 2007 – 2012 była solistką w Polskim Teatrze Tańca. Tańczyła w całym repertuarze Polskiego Teatru Tańca, współpracowała m.in z: OhadNaharin, Yossi Berg, Jacek Przybyłowicz, YoshifumiInao, Ewa Wycichowska, GunhildBjørnsgaard, Paulina Wycichowska, Thierry Verger i inni.

Jej najnowszy spektakl, pt. ”FearLess”, został zakwalifikowany do Polskiej Sieci Tańca w sezonie 2020/2021 i prezentowany był dotychczas w Polsce, Norwegii oraz w Indiach. Gosia Mielech otrzymała Stypendium twórcze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na kreację spektaklu teatru tańca. Premiera spektaklu odbyła się w grudniu 2020 roku, w Krakowskim Centrum Choreograficznym, w Krakowie.

Formularz zgłoszeniowy