W ramach projektu

Warsztaty "Bardzo Męskie Tańce" W ramach projektu "Przestrzenie Sztuki" 2023

02
gru
2023
sala Zebra
18:30 - 20:30
Ełckie Centrum Kultury
sala Zebra,
Zapisy

 

Zapraszamy na warsztaty tańca współczesnego dla chłopców.

 

Czy chłopaki tańczą? Tańczą! I to jak! Chłopaki w wieku 8 – 12 lat w Ełku – zapraszamy Was na spotkanie z tańcem współczesnym!

Rodzice/ dzieci! Dowiedzcie się, czym jest taniec współczesny. Spróbujcie floor worku. Spotkajcie się z profesjonalnym tancerzem, choreografem, pedagogiem i  porozmawiajcie, o tym w jakich stylach tanecznych możecie się odnaleźć.

Zapraszamy na spotkanie pt. „Bardzo męskie tańce”. Poprowadzi Was – tancerz, aktor, choreograf – Paweł Urbanowicz, który swoją drogą taneczną odkrył dosyć późno, bo w wieku 18 lat. Wy możecie zrobić to wcześniej.

W zajęciach mogą uczestniczyć osoby zainteresowane ruchem i tańcem obu płci.

 

Prowadzący Paweł Urbanowicz

Paweł Urbanowicz – aktor-tancerz, choreograf, pedagog, absolwent Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Współpracował m.in. z Wojciechem Mochniejem (Kanada), Ferencem Fehérem (Węgry), Edanem Gorlickim (Izrael), Jakubem Lewandowskim, Maciejem Kuźmińskim, Janem Peszkiem, Jerzym Stuhrem. Współtwórca takich spektakli jak “Lorem Ipsum” w reż. własnej (Vagabond Physical Collective), “Plateau” w chor. Macieja Kuźmińskiego (prod. Teatr ROZBARK), “Beds are Burning” oraz “Aurora Borealis” w chor. własnej oraz Anny Mikuły, “Mewa” w reż. Franciszka Szumińskiego. Obecnie prowadzi intensywną działalność pedagogiczną w kraju i za granicą, rozwijając własną metodę warsztatową. Jako tancerz kształcił się głównie w Polskiej Technice Tańca Współczesnego Jacka Łumińskiego, lecz jego alfabet ruchowy silnie bazuje również na technice Floor Work i Dynamic Phrasing Macieja Kuźmińskiego czy Fighting Monkey Jozefa Frucka. Jako aktor i reżyser korzysta głównie z doświadczenia zdobytego podczas wieloletniej współpracy z Janem Peszkiem. Podczas tworzenia kreacji scenicznych bazuje na technikach aktorskich Michaiła Czechowa, zasadach kompozycji Viewpoints Method oraz choreologii Labana.

 

Zapisy na stronie internetowej Fundacji Rozwoju Sztuki Tańca:

„Bardzo męskie tańce” – Fudnacja Rozwoju Sztuki Tańca (frst.org.pl)