„Niedźwiedź”, „Oświadczyny”, „Jubileusz”  Trzy Komedie

Trzy Komedie „Niedźwiedź”, „Oświadczyny”, „Jubileusz”

Trzy Komedie " Niedźwiedź”, „Oświadczyny” i „Jubileusz” to utwory pełne akcji, dynamizmu i znakomitych dialogów.

13
kwi
2018
sala widowiskowa
18:00
Ełckie Centrum Kultury
sala widowiskowa,

Z pozoru trzy różne historie łączy wspólny mianownik – uczucia. Na scenie zobaczymy cały wachlarz emocji – od miłości po nienawiść, od złości aż po pasję. Te wspaniałe „dowcipy sceniczne” realizowane przez największych artystów polskiego teatru bawiły już dziesiątki tysiące widzów.

Siła komizmu sytuacji oraz niezwykle barwnych charakterów narysowanych piórem znakomitego dramaturga Antoniego Czechowa są wystarczającym powodem, by obejrzeć to przedstawienie. Tym bardziej, że spektakl został wyreżyserowany przez doświadczonego i dobrze znanego ełckiej publiczności aktora i współtwórcę Teatru Węgrzyna w Ełku – Piotra Kowalewskiego. Na scenie, w tych dowcipnych historiach, wcielając się podczas jednego spektaklu w jakże odmienne charakterologicznie postacie towarzyszyć mu będą Olga Chrzanowska oraz Jan Kowalewski – student Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu.

Genialne pióro Antoniego Czechowa uwypukla w jego bohaterach szereg naszych ludzkich przywar i wzniosłych doświadczeń, jakim jest np. miłość. Wady i słabości jego bohaterów nie są jednak powodem oburzenia lecz wręcz sympatii widza, który może obejrzeć siebie w postaciach jak w lustrze – swoje nieraz głęboko ukryte słabości, z których czasami najlepiej zażartować…