Spektakl familijny 7+ Sztuka bez babci

Sztuka bez babci Spektakl familijny 7+

07
paź
2020
Sala widowiskowa
17:00
Ełckie Centrum Kultury
Sala widowiskowa,
Nie ma babci. Zawsze była, a teraz jej nie ma. Gdzie jest? Dokąd poszła? Czy wróci? Na te pytania próbuje odpowiedzieć mała dziewczynka – Wnuczka Swojej Babci. Na podobne pytanie próbowało już odpowiedzieć, albo (wcześniej czy później) stanie przed nim – każde z nas: małych i dużych.
Ludzie robią to od zawsze. Znikają. Są. A potem ich nie ma. Zostajemy bez nich: z pustką, której nie da się niczym wypełnić, ze wspomnieniami… Z czymś jeszcze?
Twórcy zapraszają nas do czarno-białego świata nieco groteskowych opowieści. Przyprawiają historię Wnuczki szczyptą horroru i humoru, żebyśmy próbowali się nauczyć oswajać to, co nieuniknione.

Pytania ostateczne
Zadajemy je sobie od zawsze: niezależnie od tego czy jesteśmy mali, czy duzi. I od zawsze nie znajdujemy zadowalających odpowiedzi. Kiedy tracimy naszych bliskich, szukamy ratunku w nauce, w religii, we wspomnieniach, pamiątkach, fotografiach… Wołamy na pomoc sztukę.
Twórcy spektaklu „Sztuka bez babci” mierzą się z pytaniami ostatecznymi w obecności dzieci. Nie udają, że tych pytań nie ma. Nie przekonują, że można od nich uciec. Nie twierdzą, że znaleźli jedyną prawdziwą odpowiedź. Za to pomagają choć trochę oswoić lęk, który towarzyszy nam wszystkim przez całe życie.
Z nutką pustki, nutką miłości, nutką nadziei i nutką czarnego humoru. Z wiarą, że można próbować znaleźć chociaż właściwe proporcje.

Reżyseria: Tomasz Kaczorowski
Scenografia i kostiumy: Agnieszka Wielewska
Muzyka: Miłosz Sienkiewicz
Tekst i dramaturgia: Beniamin Maria Bukowski

Obsada:
Dorota Abbe /Zuzanna Łuczak /Anna Langner /Andrzej Niemyt /Katarzyna Węglicka /Barbara Fiałkowska (video – babcia Matylda)

Spektakl powstał w koprodukcji Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu i Teatru Nowego im. T. Łomnickiego w Poznaniu.

07.10.2020 r. g. 17:00
Sala widowiskowa
Bilety: 20 zł w kasie biletowej oraz online.
Przedstawienie familijne dla widzów od 7 roku życia.
Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z artystami.

Pokaz spektaklu odbywa się w ramach programu TEATR POLSKA realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zrealizowano przy pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Prosimy o przestrzeganie reżimu sanitarnego. Przed wejściem do sali należy założyć maseczkę oraz zdezynfekować ręce.