V Festyn Łowiecki / Hubertus Okręgowy 2022 Święto Miodu

Święto Miodu V Festyn Łowiecki / Hubertus Okręgowy 2022

24
wrz
2022
Plac Jana Pawła II
9:00
Ełckie Centrum Kultury
Plac Jana Pawła II,
Wstęp wolny

Święto Miodu i V Festyn Łowiecki „Ełkowisko”

 

Zapraszamy do udziału w Święcie Miodu – najsłodszym wydarzeniu w Ełku!

Dwa wydarzenia promujące produkty regionalne i miody po raz kolejny połączyły swoje siły: Święto Miodu i V Festyn Łowiecki „Ełkowisko”.

Święto Miodu to spotkanie fachowców, dla których miód jest inspiracją do pracy oraz wielbicieli tego niesamowitego nektaru. W trakcie wydarzenia będzie można zaopatrzyć się w najlepsze miody na nadchodzącą jesień, podejrzeć pracę bartnika i pszczelarza, rozstrzygniemy konkurs „Na najlepsze ciasto z miodem”, a dzieci z rodzicami będą miały okazję spędzić rodzinnie czas w naszym namiocie animacyjnym o tematyce pszczelarsko-miodowej.

Ełkowisko to nie tylko wartości kulturalne i przyrodnicze, to także świetna rozrywka! Ełckie święto myśliwych i leśników promuje bowiem produkty regionalne, tradycyjną zdrową polską żywność, miody oraz rękodzieło ludowe. Wszystko to podczas jarmarku, który zawsze towarzyszy Ełkowisku, na którym tradycyjnie można będzie skosztować rozpływających się w ustach, przepysznych i bardzo zdrowych potraw nie tylko z dziczyzny, ale także innej tradycyjnej kuchni polskiej. Będzie można  wziąć udział w licznych konkursach sprawnościowych i obejrzeć niezwykle ciekawe wystawy – krótko mówiąc znaleźć coś dla siebie.

Zapraszamy na Plac Jana Pawła II i zachęcamy do zapoznania się ze wspólnym programem obu wydarzeń: