Spektakl taneczny dla dzieci Skarb Nienazwanej Góry

Skarb Nienazwanej Góry Spektakl taneczny dla dzieci

26
lis
2022
sala kameralna
11:00
Ełckie Centrum Kultury
sala kameralna,
Bezpłatne wejściówki w kasie ECK

SKARB NIENAZWANEJ GÓRY

Spektakl taneczny z muzyką na żywo dla dzieci w wieku 4-10 lat

 

Wyjątkowy spektakl dla młodych widzów i całych rodzin. Ta barwna opowieść o przyjaźni porywa widzów w pełen wrażliwości świat ruchu, dźwięku i słowa. Plastyczna gra tancerzy wcielających się w kolejne postaci w połączeniu z tekstem i muzyką wykonywaną na żywo uruchamiają wyobraźnię dzieci i rozwijają umiejętność abstrakcyjnego myślenia. Świat ten na naszych oczach przeobraża się i zmienia, zapraszając widza do wspólnej podróży w poszukiwaniu… skarbu!

Stan i jego pomocnik Harold, dwaj staruszkowie, którzy chyba trochę zapomnieli że są staruszkami, spotykają syrenę Magdę i szukają skarbu. Potem spotykają Boba i Roba oraz muchę Zdzisławę. Chyba nie powinniśmy wszystkiego opowiedzieć, powiedzmy zatem tylko, że wszystko się dobrze skończy i że Stan z Haroldem odnajdą skarb, chociaż nie będzie taki, jakiego by się spodziewali.

Spektakl oswaja dzieci z nowymi, wciąż mniej dostępnymi dla tej grupy odbiorców formami sztuki, przygotowując do odbioru spektakli tańca. Na tle spektakli familijnych oraz propozycji scenicznych dla szkół i przedszkoli spektakl zdecydowanie wyróżnia się oryginalnością formy i poziomem warsztatu wykonawczego.

Twórcami są doświadczeni artyści, pedagodzy Akademii Muzycznej w Łodzi Krzysztof Skolimowski (choreografia), dr hab. Jacek Owczarek (reżyseria), dr Juliusz Grzybowski (oryginalny tekst). Wykonawcami zaś zawodowi tancerze. Muzyka w spektaklu grana na żywo przez ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego.

Częścią spektaklu jest lekcja o tańcu prowadzona przez artystów. Dzieci dowiedzą się czym jest choreografia i improwizacja podczas interaktywnej i angażującej lekcji z udziałem postaci z bajki. Jak odróżnić choreografię od improwizacji? Czym jest abstrakcja? W jaki sposób postać sceniczną można stworzyć poprzez ruch? Jak przy tym dobrze się bawić? Czy każdy może być twórcą? Podczas lekcji dzieci zaproszone zostaną do wymyślania dla zadań scenicznych dla tancerzy, co zawsze kończy się wspaniałą i twórczą zabawą!

TWÓRCY

Autor tekstu: Juliusz Grzybowski

Współpraca: Zofia Grzybowska, Michał Grzybowski

Choreografia: Krzysztof Skolimowski

Reżyseria: Jacek Owczarek
Muzyka na żywo: Mateusz Skolimowski, uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej 1 i 2 stopnia im. I. J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim

Taniec: Kacper Klimczak, Justyna Olczak, Zuzanna Wojciechowska, Martyna Wójcik, Ulyana Zaruba

Aktorzy: Juliusz Grzybowski, Mateusz Skolimowski, Krzysztof Skolimowski
Kostiumy: Zuzanna Markiewicz

Produkcja: Materia
Premiera z udziałem publiczności: 24.06.2021, premiera online: 19.12.2020  
Czas trwania: 60 min (30 min spektakl i 30 min lekcja z zabawą)

Spektakl dla dzieci 4-10 lat, ale i nieco młodsze i nieco starsze będą się dobrze bawić. Rodzice i opiekunowie także!

 

Spektakl powstał w ramach programu Przestrzenie Sztuki, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Operator: Materia  // Partnerzy: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Miejska Strefa Kultury w Łodzi, Urząd Miasta Łodzi