Spektakl "Romans"

Spektakl Białostockiego Stowarzyszenia Artystów Lalkarzy, prezentowany w ramach programu Teatr Polska

13
paź
2022
sala widowiskowa
19:00
Ełckie Centrum Kultury
sala widowiskowa,

 

Jestem obietnicą przygody, ekscytującą podróżą w nieznane. Nie wiesz, co cię czeka. Oderwij się od szarej rzeczywistości i popłyń ze mną do lepszego miejsca, gdzie jest przyjemniej, gdzie możesz i czujesz więcej. Odpręż się. Niczym się nie martw. Spełnię twoje najskrytsze marzenia. Czego pragniesz? Ulgi? Wolności? Siły? Dam ci to wszystko, tylko złap mnie, ściśnij, weź ze sobą do domu. Zatraćmy się razem. Cin cin! Za miłość! Za nas!

Kolejny po „Pobudce” monodram Natalii Sakowicz – niezależnej artystki teatru formy. Przedstawienie otrzymało nagrodę publiczności na XXX Alternatywnych Spotkaniach Teatralnych „Klamra” w Toruniu oraz nagrodę „Kryształową Pestkę” na XIII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów i Kultury Awangardowej „Pestka” w Jeleniej Górze.

Pomysł i wykonanie: Natalia Sakowicz

Tekst: Zuzanna Bojda

Lalka: Olga Ryl – Krystianowska

Ruch sceniczny : Iza Szostak

Muzyka: Maciej Cempura

Światło : Maciej Iwańczyk

Plakat: Bartek Warzecha, Marlena Jabłońska

 

Czas trwania 70 min.

Wiek 14+

Spektakl powstał w ramach Stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Młoda Polska dla Natalii Sakowicz na rok 2020 oraz Stypendium Artystycznego Marszałka Województwa Podlaskiego

Partnerzy spektaklu:

Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie,

Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza Filia w Białymstoku

Teatr Ochoty w Warszawie

Pokaz spektaklu odbywa się w ramach programu TEATR POLSKA realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

EŁCKIE CENTRUM KULTURY ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO ZMIAN W PROGRAMIE.