IV Ełcki Festiwal Literatury i Muzyki - Ełk Będzie Czytane Ralph Kaminski

Ralph Kaminski IV Ełcki Festiwal Literatury i Muzyki - Ełk Będzie Czytane

01
sie
2021
Amfiteatr
21:00
Ełckie Centrum Kultury
Amfiteatr,


Urodził się 8 listopada 1990 roku w Jaśle jako Rafał Stanisław Kamiński. Muzyką zainteresował się w gimnazjum, w wieku 11 lat zaczął naukę śpiewu. W szkole muzycznej zaczął uczyć się gry na skrzypcach, a na studiach – na fortepianie. Na początku studiów zaczął też komponować. Ukończył wokalistykę na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Był również na rocznym stypendium na Muzycznym Uniwersytecie Codarts w Rotterdamie (wydział popu).

W 2019 roku ukazały się dwa single – „Kosmicznej energie” i „Wszystkiego najlepszego” – zwiastujące premierę drugiego albumu studyjnego Ralpha Kaminskiego. Wydanym jesienią 2019 roku albumem „Młodość” Kaminski zabrał słuchaczy w nostalgiczną podróż do lat 80. Z zaproszenia skorzystało wielu odbiorców, a płyta dotarła do 17. miejsca listy najczęściej kupowanych płyt w Polsce, była także nominowana do Fryderyka 2020 w kategorii Album roku – alternatywa.

W 2019 roku Kaminski zwyciężył w finale 40. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, został także wyróżniony Nagrodą Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego.

Dyskografia:

2016 – „Morze”
2019 – „Młodość”

 

 

 

1.08.2021r. Amfiteatr godz. 21:00

Bilety w cenie 40 zł dostępne w Kasie ECK oraz na biletyna.pl

Koncert odbędzie się w ramach IV Ełckiego Festiwalu Literatury i Muzyki – Ełk Będzie Czytane