PRZYSZŁOŚĆ „Przyszłość fotografii – między technologią a społeczeństwem”
PRZYSZŁOŚĆ

„Przyszłość fotografii – między technologią a społeczeństwem” PRZYSZŁOŚĆ

Bezpłatne warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży w ramach projektu Naświetlenie /Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość/

17
lis
2017
Galeria Ślad
od godz. 10:00
Ełckie Centrum Kultury
Galeria Ślad,
Wstęp wolny

PRZYSZŁOŚĆ

„Przyszłość fotografii – między technologią a społeczeństwem”

  • godz. 10-12, dla młodzieży 13-15 lat (20 osób)
  • godz. 15-17, dla młodzieży 16-18 lat (20 osób)

ZAPISY: sekretariat@eck.elk.pl, 87 621 80 00.

Liu Bolin

Warsztaty poświęcone będą problematyce rozwoju współczesnej fotografii, dla której dwa elementy wydają się kluczowe. Pierwszym jest kontekst społeczny i polityczny milionów wykonywanych i udostępnionych codziennie wizerunków. Druga kwestia to dynamiczny rozwój wszelkiego rodzaju urządzeń służących do utrwalaniu obrazu. Oba te wątki w swojej twórczości porusza chiński artysta Liu Bolin, który przez niektórych nazywany jest kameleonem. W serii fotografii do projektu „Camouflage” niemal całkowicie stapia się on z otoczeniem, głównie dzięki szczegółowo wykonanej charakteryzacji. W czasie warsztatów będziemy starali się powtórzyć ten zbieg tak aby jego uczestnicy stali się „przezroczyści”. Drugim ważnym elementem będzie fotografia mikroskopowa, który posłuży nam do udokumentowania ukrytej struktury kamuflażu.

Łukasz Kędziora – absolwent Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, od 2013 roku doktorant na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Nauk Historycznych. Zainteresowania badawcze: m.in. neuronalna interpretacja dzieł sztuki, sztuka nowoczesna, dokumentacja performance.