Projekt Nowy Głos

Nowy Głos Projekt

13
lip
2024
-
06
wrz
2021
Ełckie Centrum Kultury
Ełckie Centrum Kultury
Ełckie Centrum Kultury,
Szczegóły

 

Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Fundacją Jutropera uruchomił program artystyczno-społeczny, który skierowany jest do organizacji pozarządowych skupiających osoby z niepełnosprawnościami. Efektem programu będzie spektakl operowo-teatralny „Nowy głos: L.E.M.” poświęcony twórczości Stanisława Lema w związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą urodzin pisarza.

Z przyjemnością informujemy, że Ełckie Centrum Kultury jest partnerem projektu, a spektakl premierowo wystawiony zostanie w Ełku (planowana data to 6 września), natomiast w okresie od 16 do 23 sierpnia w Ełckim Centrum Kultury odbywać się będą próby i warsztaty.

W programie mogą wziąć udział organizacje pozarządowe działające na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, skupiające osoby z niepełnosprawnościami, zarówno artystów, jak i amatorów czy osoby bez doświadczenia w tym zakresie.

 „W Roku Lema na nowo odkrywamy, jak wielkim był wizjonerem. Zapraszamy do współdziałania – wszyscy, którzy wezmą udział w programie: i artyści profesjonalni, i wielkie gwiazdy, i osoby, które po raz pierwszy staną na scenie, po warsztatach będą mogli wystąpić i współuczestniczyć w odszukiwaniu lemowskiej perspektywy spojrzenia na kondycję ludzką” – mówi Michał Znaniecki, reżyser i pomysłodawca programu.

Zespół realizatorów projektu to m.in.:

Michał Znaniecki – scenariusz, reżyseria i kostiumy,

Luigi Scoglio – scenografia,

Karolina Jacewicz – projekcje multimedialne,

Dariusz Albrycht – reżyseria świateł,

Krzysztof Łochowicz i Rafał Kłoczko – kierownictwo muzyczne

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu!

 

Aby wziąć udział w projekcie należy najpierw zgłosić swój udział w konkursie.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 5 maja.

W konkursie oprócz udziału w warsztatach i spektaklu można wygrać grant 5000 zł na pokrycie kosztów transportu, wyżywienia i honorariów koordynatorów.

Regulamin i wytyczne konkursu:

https://www.imit.org.pl/programy/departament-muzyki/4564