koncert Jana Kondraka i Adama Szabata „Pieśni wędrowców

„Pieśni wędrowców" koncert Jana Kondraka i Adama Szabata

„Pieśni wędrowców” – koncert piosenek autorskich Jana Kondraka i Adama Szabata utrzymany w konwencji na dwa głosy męskie i gitarę.

02
lip
2022
Park Muzyczny
godz. 19:00
Ełckie Centrum Kultury
Park Muzyczny,
Wstęp wolny

Koncert ów można określić mianem nostalgicznego, bo taki klimat towarzyszy większości kompozycji, które usłyszymy.

Z jednej strony to bardzo osobiste wyznania, pełne tęsknoty za czasem minionym, za ludźmi, którzy odeszli, za miejscem dziecięcych zabaw, z drugiej zaś opowieści o  historii kresów i zwyczajnym człowieku w nią wplątanym.

Mądre, nietuzinkowe teksty i chwytające za serce melodie okraszone są dodatkowo ciekawymi, barwnymi opowieściami autorów, którzy czasem występują w roli świadków historii.

Istotnym elementem tego wydarzenia jest mistrzowski akompaniament Waldemara Korzeniowskiego wcielającego się jednocześnie w rolę dyrygenta.

Występują:

Jan Kondrak – śpiew
Adam Szabat – śpiew
Waldemar Korzeniowski – gitara

Jan Kondrak to głos — wielki głos. Co do skali i siły pewnie największy spośród polskich głosów bardowskich. Jest cenionym autorem i kompozytorem. Pisze dla siebie i innych, na przykład dla Marka Dyjaka. Kojarzony z wyjątkową piwnicą artystyczną, jaką jest Lubelska Federacja Bardów. Ma na koncie jedenaście płyt z LFB i osiem solowych dokonań. Z klasą sięga po klasykę piosenki autorstwa Leonarda Cohena, Boba Dylana, Edwarda Stachury, Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, Stinga czy Jacka Kaczmarskiego.