„Muzyczne kreacje- czyli fortepian kontra bas” IX edycja Ełckich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej

IX edycja Ełckich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej „Muzyczne kreacje- czyli fortepian kontra bas”

To kolejna dawka muzyki dla wszystkich, którzy cenią sobie wspaniałe brzmienie organów w towarzystwie wybitnych polskich

04
cze
2017
Kościół Ewangelicko - Metodystyczny
19:00
Ełckie Centrum Kultury
Kościół Ewangelicko - Metodystyczny,
Wstęp wolny

4 czerwca/19.00/ Kościół Ewangelicko – Metodystyczny

IX edycja Ełckich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej to kolejna dawka muzyki dla wszystkich, którzy cenią sobie wspaniałe brzmienie organów w towarzystwie wybitnych polskich instrumentalistów kameralnych i artystów sztuki wokalne

Program koncertu:

  • Giovannino del Violone – Sonata na violone i klawesyn a-moll
  • Domenico Dragonetti – Walce na kontrabas solo
    3. Vivace G-dur
    6. Vivace A-dur
  • Fryderyk Chopin – Rondo Es-dur op. 16
  • Adolf Mišek- Legenda na kontrabas i fortepian op. 3
  • Knut Guettler- II wariacje na temat melodii Greensleeves na kontrabas solo
  • Giovanni Bottesini- Elegia D-dur na kontrabas i fortepian
  • Serge Koussevitzky- Chansone triste op. 2
  • Serge Koussevitzky – Valse Miniature op. 1 nr 2

Paweł Popko rozpoczął przygodę z muzyką w wieku 6 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. J.S. Bacha w Grajewie w klasie fortepianu p. Marii Jolanty Kulikowskiej. Edukację kontynuował w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. W. Lutosławskiego w Białymstoku, gdzie pracował pod kierunkiem p. Krzysztofa Kiercula. Od 2014 r. jest studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie i kształci się w klasie fortepianu prof. Ewy Pobłockiej.

Jest laureatem wielu nagród na międzynarodowych konkursach, m. in. I nagrody na Międzynarodowym Forum Muzycznym w Mäntta w Finlandii, III nagrody na V Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. A. Rubinsteina w Sankt Petersburgu, III nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym w Nałęczowie. Sukcesy osiągnął również, grając w zespołach kameralnych. Zdobył m.in. II nagrodę na VII Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych w Katowicach i II nagrodę na XVI Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego w Warszawie. Pianista uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich artystów, jak: Dina Yoffe, Anna Malikova, Alexey Orlovestky, Kevin Kenner, Andrzej Jasiński.

Pianista jest trzykrotnym stypendystą Marszałka Województwa Podlaskiego, a także podopiecznym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Brał udział w projekcie Inkubator Muzyczny, wraz z orkiestrą polsko-norweską wykonał w Operze i Filharmonii Podlaskiej Koncert fortepianowy a-moll op. 16 Edvarda Griega pod batutą Kazimierza Dąbrowskiego. Wielokrotnie występował jako solista i kameralista w miastach w Polsce i za granicą.

Joanna Makarczuk (kontrabas) edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 17 lat w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Białymstoku. Gry na kontrabasie uczyła się pod kierunkiem Ryszarda Wolickiego. Jest absolwentką studiów I stopnia Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina Wydziału Instrumentalno- Pedagogicznego w Białymstoku (dyplom z wyróżnieniem) w klasie prof. Leszka Sokołowskiego. Jest laureatką konkursów ogólnopolskich.

Biorąc udział w licznych projektach orkiestrowych koncertuje w kraju i za granicą, m.in. z Gustav Mahler Jugendorchester, I Culture Orchestra czy International Regions Symphony Orchestra. Swoje umiejętności doskonaliła podczas warsztatów orkiestrowych oraz kursów mistrzowskich prowadzonych przez Miroslava Jelinka, Ruslana Lustyka, Dariusza Mizerę, Michała Stadnickiego, Leona Boscha, Detmara Kuriga, Petera Pühna.

Współpracuje z Grupą Mocarta i Maciejem Niesiołowskim podczas koncertów symfonicznych „Z batutą i MoCartem”. Jako stypendystka programu Erasmus+ w roku 2016/2017 studiuje w Musikhochschule Lübeck w Niemczech w klasie prof. Jörga Linowitzkiego.