XV Ełckie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej Młode talenty

Młode talenty XV Ełckie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej

02
lip
2023
Kościół Ewangelicko - Metodystyczny w Ełku
19:00
Ełckie Centrum Kultury
Kościół Ewangelicko - Metodystyczny w Ełku,
Wstęp wolny

W tym roku po raz piętnasty mieszkańcy Ełku i okolic będą mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniu, które na stałe wpisało się w kalendarz kulturalny miasta.

XV edycja Ełckich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej to tradycyjnie okazja do wysłuchania najpiękniejszych utworów muzyki klasycznej w wykonaniu polskich wybitnych artystów – wirtuozów różnych specjalności.

Kierownictwo artystyczne i prowadzenie koncertów spoczywa w rękach pani Marii Terleckiej – uzdolnionej pianistki, organistki i pedagoga, pomysłodawczyni i organizatora cyklu koncertów organowych.

Podczas koncertu Młodych talentów w Kościele Ewangelicko – Metodystycznym w Ełku wystąpią :

  • Szymon Krajewski – skrzypce
  • Adam Januszkiewicz – fortepian

Szymon Krajewski

jest utalentowanym skrzypkiem młodego pokolenia. Ma 16 lat, jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Zambrowie im. Witolda Lutosławskiego a obecnie uczniem IV klasy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Łomży w klasie Pani Moniki Zarzyckiej. Szymon jest laureatem licznych konkursów w Polsce, jak i za granicą, m.in. międzynarodowego konkursu skrzypcowego “Gloria Artis” w Wiedniu, ogólnopolskiego konkursu skrzypcowego im. Tadeusza Wrońskiego w Tomaszowie Mazowieckim, ogólnopolskiego konkursu skrzypcowego “Jak Wieniawski” w Lublinie oraz międzynarodowego konkursu instrumentów smyczkowych OPUS 2022. Szymon miał zaszczyt występować trzykrotnie z Orkiestrą Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, trzykrotnie podczas koncertu w Zamku w Łańcucie na Międzynarodowych Kursach Muzycznych im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie. Szymon brał udział również w koncercie organizowanym z okazji 30-lecia Centrum Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, gdzie grał w duecie z Vadimem Brodskim oraz na koncercie organizowanym przez Stowarzyszenie Gloria Artis w Wiedniu. Szymon uczestniczył również w wielu kursach skrzypcowych m.in. w Łańcucie, Nowym Sączu, Bremen mając lekcje z wieloma wybitnymi skrzypkami m.in. z Vadimem Brodskim, Andrzejem Grudniem, Anną Wandtkę-Wypych, Mariuszem Patyrą, Mateuszem Kasprzakiem Łabudzińskim czy z Marią Machowską. Szymon jest stypendystą Marszałka województwa podlaskiego w dziedzinie osiągnięcia artystyczne.

Adam Januszkiewicz

Jest absolwentem Ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia w Białymstoku w klasie fortepianu mgr Krystyny Wachowskiej. Ukończył następnie z  wyróżnieniem Studia na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (Filia w Białymstoku) w  klasie fortepianu Prof. Witalisa Raczkiewicza. Studia. Warsztat pianistyczny a także Kameralistykę doskonalił także podczas seminariów i kursów  pod kierunkiem innych wybitnych pianistów i pedagogów polskich i zagranicznych takich jak:. J. Domańska, M. Catania, W. Malicki, A. Jasiński, J. Banowetz, W. Vitaite, R. Marat, W.Mierżanow, K. Kenner. Współpracował z Orkiestrą Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży jako pianista tutti. Jest członkiem zespołu kameralnego Passion Septet Ensamble a także Duetu Fortepianowego Duo Concertante. Obecnie zajmuje nauczaniem – pracuje w szkołach muzycznych w Wysokiem Mazowieckiem, Zambrowie i Łomży jako nauczyciel fortepianu oraz pianista akompaniator.

Organizatorzy:

   

Współorganizatorzy:

   

Partnerzy: