wystawa fotografii Miniatury fotograficzne Radosław Krupiński

Miniatury fotograficzne Radosław Krupiński wystawa fotografii

26
lis
2021
-
05
sty
2022
galeria Na Skarpie
Ełckie Centrum Kultury
galeria Na Skarpie,
Wstęp wolny

Radosław KrupińskiRadosław Krupiński to fotograf, który rozpoczynał swoja artystyczną podróż w latach 80. ubiegłego wieku. Współpracował między innymi z grupą artystyczną SDS, prowadził razem ze Stanisławem J. Wosiem klub fotografików PAcamera CLUB, a do końca XX. wieku Galerię Fotografii PAcamera w Suwałkach. Jest założycielem Galerii Fotografii im. Edwarda Hartwiga w Domu Pracy Twórczej w Wigrach.

Radosław Krupiński to realizator wystaw fotografii artystów indywidualnych (m.in. Marek Sobczak, Andrzej Strumiłło, Edward Hartwig, Cris Niedenthal, Tomek Sikora, Wojtek Wieteska, Tadeusz Rolke, Michał Heller) oraz instytucji kultury i sztuki w regionie północnowschodniej Polski (Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Kultury, Galeria Zamenhoffa, Galeria Śleńdzińskich, Muzeum Okręgowe w Suwałkach, Suwalski Ośrodek Kultury) i innych.

Autor zdjęć jest laureatem znaczących konkursów fotograficznych (m.in. Konkurs Polskiej Fotografii Prasowej, Biennale Krajobrazu Polskiego, Konfrontacje
Fotograficzne). Brał udział w ponad pięćdziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i w Europie, wielu przedsięwzięciach fotograficznych komercyjnych (m.in. IKEA, Galerie Handlowe Centrum i Smyk w Warszawie, Volkswagen Polska).

Radosław Krupiński specjalizuje się w fotografii studyjnej – reklamowej i portretowej.