Lorem Ipsum Program Teatr Polska

Program Teatr Polska Lorem Ipsum

Vagabond Physical Collective

25
lis
2019
Sala Widowiskowa
19:00
Ełckie Centrum Kultury
Sala Widowiskowa,
bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie ECK
OPIS SPEKTAKLU

„Lorem Ipsum” – określenie stosowane w środowisku poligraficznym oznaczające tekst, który nic nie znaczy, a którego używa się do demonstracji czcionek i kompozycji pisma. Wykorzystanie tekstu w obcym języku pozwala skoncentrować się na jego wizualnych aspektach. Tradycyjnie składa się on z fragmentów traktatu Cycerona „O granicach dobra i zła”:

„Nie ma zatem takiego człowieka, który kocha cierpienie samo w sobie, kto by do niego dążył lub chciał go doświadczyć tylko dlatego, że jest to cierpienie, a dlatego, że czasami zdarzają się takie okoliczności, w których to cierpienie może doprowadzić go do jakiejś wielkiej przyjemności. Kto ma jakiekolwiek prawo obwiniać człowieka, który wybiera przyjemność nie wiążącą się z przykrymi konsekwencjami, albo tego, kto unika takiego cierpienia, które nie prowadzi do przyjemności?
Jednocześnie potępiamy ze słusznym oburzeniem i czujemy niechęć do ludzi, którzy są tak owładnięci urokami nietrwałej przyjemności, tak zaślepieni jej pragnieniem, że nie dostrzegają, iż następstwem ich postępowania będą z pewnością cierpienie i trudności.”„Lorem Ipsum” to autorski spektakl teatru tańca kolektywu Vagabond Physical Collective. To traktat o przekraczaniu granic w celu zaspokojenia własnych pragnień. Wychodząc poza sferę komfortu, człowiek ma możliwość podnieść jakość swojego życia. Jest to jednak ryzyko, które może skutkować fatalnymi dla niego konsekwencjami.https://vimeo.com/302135641
Vagabond Physical Collective – nieformalny kolektyw artystyczny tworzony przez absolwentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. To zderzenie sześciu energii twórczych młodych aktorów-tancerzy poszukujących swojego języka, którzy z zaangażowaniem wkraczają na polskie oraz światowe sceny. Prywatnie przyjaciele o podobnych poglądach na sztukę, dążący do budowania możliwości twórczej realizacji autorskich projektów. Zainteresowani prozaicznymi zagadnieniami, które dotykają każdego. W tworzonych obrazach scenicznych zawierają uniwersalne historie, z którymi widz może się utożsamić.
Obecnie w skład kolektywu wchodzą:
Karolina Januszek
Monika Witkowska
Omar Karabulut
Oscar Mafa
Jarosław Mysona
Paweł Urbanowicz Spektakl „Lorem Ipsum” powstał w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Suwałki we współpracy z Suwalskim Ośrodkiem Kultury, Stowarzyszeniem Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze”, Wydziałem Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie, Teatrem Tańca i Ruchu ROZBARK w Bytomiu, Gawlock Pictures oraz dzięki wsparciu sponsorów.
Spektakl w 2018 roku stworzyli metodą kreacji zbiorowej członkowie zespołu Vagabond Physical Collective: Monika Witkowska, Omar Karabulut, Oscar Mafa, Jarosław Mysona oraz Wiktoria Zawadzka, będąca wówczas członkinią i współzałożycielką kolektywu.
OBSADA

Karolina Januszek
Monika Witkowska
Omar Karabulut
Oscar Mafa
Jarosław Mysona

Reżyseria: Paweł Urbanowicz

INNI REALIZATORZY

choreografia: Vagabond Physical Collective
dramaturgia: Anna Turczyńska i Franciszek Szumiński
reżyseria światła: Paweł Murlik
muzyka: Mateusz Flis
scenografia:Vagabond Physical Collective
choreografia:Vagabond Physical Collective
muzyka:Mateusz Flis
dramaturgia:Anna Turczyńska, Franciszek Szumiński

INFORMACJE
Spektakl prezentowany w ramach programu Teatr Polska
Zadanie publiczne jest współfinansowane przez Miasto POGODNE SUWAŁKI.
Czas trwania: 60 min
Grupa wiekowa:młodzież i dorośli
Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie ECK. Liczba miejsc ograniczona!

 

EŁCKIE CENTRUM KULTURY ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO ZMIAN W PROGRAMIE.