Lubię wracać tam, gdzie byłem Koncert

Koncert Lubię wracać tam, gdzie byłem

31
sie
2018
amfiteatr Ełckiego Centrum Kultury
19.00
Ełckie Centrum Kultury
amfiteatr Ełckiego Centrum Kultury,
Wstęp wolny

Jeżeli sięgniemy pamięcią wstecz, przypomnimy sobie wiele osób które swoje pierwsze kroki na ścieżce artystycznej stawiały właśnie w Ełku. Związane one były czynnie z Ełckim Centrum Kultury, Ełckim Teatrem Tańca czy Szkołą Muzyczną. Część z nich wyjechało z naszego miasta, ale kontynuują swoją działalność artystyczną.  Założeniem projektu, było zorganizowanie występu z zaangażowaniem tych osób.
Podczas koncertu „Lubię wracać tam, gdzie byłem” w najpiękniejszych utworach Zbigniewa Wodeckiego, zaprezentują się niezapomniane ełczanom wokalistki:

– Estera Ławrukajtis
–  studentka drugiego roku wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej
im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. W 2012 roku ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Ełku w klasie skrzypiec. Aktywnie związana z ełcką sceną muzyczną. Lokalnej publiczności znana m.in. z koncertów świątecznych w Ełckim Centrum Kultury, projektów: Swinging Ełk, Piosenki Wiecznie Młode, Ełcka młodzież w polskich brzmieniach lat 90. oraz innych wydarzeń okolicznościowych. Laureatka licznych konkursów i festiwali wokalnych, takich jak Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Ełku czyFestiwal Prozy, Poezji i Piosenki  Francuskiejw Nidzicy. Obecnie, razem z Piotrem Drzymkowskim, realizuje się w projekcie „The Street Duo”.  Pobudzając do życia ełcką promenadę oraz olsztyńską starówkę wykonują utwory popowe, folkowe i country.
– Patrycja Makowska–swoją wokalną przygodę rozpoczęła w Ełkubiorąc udział w konkursach Złota Nutka, czy English Song Ełk. Muzyczny talent rozwijała w PSM w Ełku w klasie akordeonu oraz fletu poprzecznego. Poza szkolnymi akademiami, uczęszczała do Ełckiego Teatru Tańca. Laureatka wojewódzkich i krajowych konkursów. Występowała z ełckimi muzykami na wielu koncertach: Zaduszki jazzowe, doroczne koncerty kolęd. Uczestniczka programów Bitwa na Głosy i The Voice of Poland. Obecnie studentka prawa, instruktor wokalistki, chórzystka Chóru Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego, koncertującego na całym świecie. Tworzy wiele muzycznych projektów eksperymentalnych, w tym Halva Project – wykonujący utwory całkowicie a capella na
8 głosów.
Małgorzata Michalska –z zawodu nauczycielka i lektorka języka angielskiego. Wcześniej pracowała jako nauczyciel przedszkolny zarówno w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii. W 2008 roku występowała podczas
XV Koncertu Świątecznego w wykonaniu ełckich muzyków „Za 15 minut gwiazdka”. W 2009 roku została wokalistką zespołu Tygiel Folk Banda. Przerwanie działalności artystycznej na terenie miasta spowodowane było wyjazdem do Wielkiej Brytanii. Tam Małgorzata rozpoczęła współpracę z polskim pisarzem – Aleksym Wróblem. Efektem współpracy z artystą jest płyta „Wyznania pana A.”. Występowała na scenie Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego oraz Ogniska Polskiego w Londynie. Do Polski wróciła 2 lata temu. W wolnych chwilach lubi jeździć na rowerze, czytać kryminały oraz oglądać stand-upy. 
– Paulina Tyszka –
Złotka Nutka, English Song czy Ogólnopolski Festiwal Anglojęzycznej Piosenki Filmowej i Musicalowej „Soundtrack” to jedne z licznych konkursów w których z sukcesami brała udział. Ponadto wiele koncertów, projektów oraz współpraca z lokalnymi artystami: Piosenki wiecznie młode, Kamil Przekop with Band, Niedzielne podwieczorki muzyczne. Przez wiele lat związana z Zespołem Państwowych Szkół Muzycznych w Ełku. Próbowała swoich sił na deskach teatru z Teatrem 30 minut i grała w kapeli Mazurskiego Zespołu Pieśni i Tańca Ełk. Obecnie studenta psychologii jednej z warszawskich uczelni.
– Paulina Zajkowska –
z lokalnymi deskami scenicznymi związana jest od dziecka. Projektem od którego wszystko się zaczęło, było przedstawienie muzyczne „Animal Garden”. Następnie wstąpiła do Mazurskiego Zespołu Pieśni i Tańca Ełk. Ma na swoim koncie wiele sukcesów. Jest laureatką wielu konkursów i festiwali.
Wielokrotnie zdobyła nagrodę główną podczas festiwalu Złota nutka w Ełku, Festiwalu Piosenki
i Pieśni Patriotycznej ,Konkursu Poezji Śpiewanej
i English Song w Ełku. W 2010 roku wzięła udział w programie telewizyjnym „Tak to leciało”. W szkole średniej śpiewała w kilku zespołach, wykonujących różne style muzyczne m.in. jazz, rock czy poezje śpiewaną. W 2013 roku wyjechała na studia, które ukończyła z tytułem inżyniera w ubiegłym roku. Obecnie mieszka w Ełku i jest szczęśliwą mamą.
Na koncercie gościnnie wystąpi Ewa Awramik–osoba, której w Ełku nikomu nie trzeba przedstawiać.
Od 25 lat nauczycielka z pasją, kochająca ludzi, nasze miasto i życie.  Opiekunka młodzieżowych i dziecięcych zespołów: Przyniosły nas bociany, Rapujące sikory, Pryma. Pomysłodawczyni cyklu koncertów świątecznych
w Ełckim Centrum Kultury, które stały się tradycją naszego miasta.

Zarówno dla wykonawców, jak też ełckiej publiczności, może to być wydarzenie pełne sentymentów.
Ideą koncertu jest również uczczenie pamięci, zmarłego w zeszłym roku, Zbigniewa Wodeckiego–kultowego wokalisty, instrumentalisty, kompozytora, aktora.
Wokalistkom akompaniować będzie zespół w składzie:
– Kacper Kasprzak – fortepian
– Gabriel Antoniak – perkusja
– Paweł Głowicki – bas
– Tymoteusz Ławrukajtis – instrumenty klawiszowe
– Mateusz Piotrowski – trąbka

Pomysłodawcą projektu jest Kacper Kasprzak –absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Ełku
w klasie fortepianu. Od października rozpocznie studia w klasie fortepianu jazzowego na Akademii Muzycznej
w Bydgoszczy im. Feliksa Nowowiejskiego. Lokalnej publiczności znany z projektów: „W niemym kinie”, „Ełk loves jazz”, „Piosenki wiecznie młode”, „Ełcka młodzież w polskich brzmieniach lat 90.”, „Kamil Przekop with band”, „GospElk” czy koncertów świątecznych w Ełckim Centrum Kultury. W latach 2014-2016 oraz 2018 młody pianista otrzymał Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Ełku, a w roku 2015 został stypendystą Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W 2018 roku dołączył do członków programu stypendialnego „Przekaż dalej”. Projekt realizowany jest w ramach tegorocznego stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Ełku.