Koncert

Bartłomiej Śliwiński Koncert "Rytmem Wszechświata"

Koncert stypendialny Bartłomieja Śliwińskiego pt. "Rytmem Wszechświata".

14
wrz
2023
Sala Zebra ECK
18:00
Ełckie Centrum Kultury
Sala Zebra ECK,
Wstęp wolny

Życie ma swój rytm, jest w ciągłym ruchu.

Poczuj rytm wszechświata!

Koncert rozpoczynać się będzie biciem serca, ponieważ jest to pierwszy rytm od którego zaczyna się życie każdego z nas. Potem zaczniemy wędrówkę po świecie rytmu, odwiedzając przeróżne zakątki świat w poszukiwaniu inspiracji. Od mistycznego świata australijskich Aborygenów, przez afrykańskie bębny, aż po Amerykę w jej różnorodnym wydaniu; od blues’a, jazz’u, rock’a, przez dubstep, po kosmiczny Funky Space.

Przewidywana trasa wędrówki po świecie rytmów to aż kilka tysięcy kilometrów, ale spokojnie, wrócimy na… herbatkę.

Rytm perkusji i nowoczesna formuła koncertu nikogo nie pozostawi obojętnym!

 

Do programu koncertu perkusisty –Bartłomieja Śliwińskiego – włączono oryginalną projekcję audiowizualną, oraz wykonanie utworów muzycznych z udziałem wielu znanych i cenionych ełckich instrumentalistów, takich jak:

Ryszard Soja – gitara basowa

Mateusz Pawłowski – marimba/instrumenty perkusyjne

Jakub Śliwiński – gitara elektryczna, syntezator, wokal

Eryk Czaplejewicz –  saksofon.

Karol Korolczuk – instrumenty klawiszowe, syntezator

Weronika Miezianko – wokal

Jan Wit Ospital  – lektor

 

Bartłomiej Śliwiński – finalista m.in. międzynarodowego konkursu dla młodych perkusistów „Young Drum Hero 2021” – uczeń Szkoły Muzycznej II stopnia w Ełku w klasie perkusji, oraz  student Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na kierunku Jazz i muzyka estradowa – od wielu lat doskonali swoje umiejętności perkusyjne na wielu prestiżowych warsztatach muzycznych, również warsztatach międzynarodowych w Czechach (2021) i w Holandii (Maastricht) z formacją muzyczną Syndrom, gdzie w roku 2019 występowali – reprezentując nasz kraj – jako finaliści międzynarodowego festiwalu „Imagine”.

Bartłomiej aktywnie uczestniczy w obszarze kultury miasta Ełk; w roku 2019 w projekcie ECK „Ełckie Ogrody Wyobraźni”, oraz w roku 2020 w wydarzeniu Ełk Rock Night z zespołem Syndrom, jako support zespołu Muchy, a ostatnio: występując jako perkusista w projektach innych stypendystów Prezydenta miasta Ełk – w zespole KOD Czerwone – projektu Jakuba Siemieniewicza, oraz z Weroniką Miezianko, w koncercie „Zielono mi”.

 

Koncert „Rytmem Wszechświata” organizowany jest w ramach Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Ełku Tomasza Andrukiewicza.