Baranovski | Sorry Boys "Ełk będzie czytane, będzie grane"

Koncert w ramach VII Ełckiego Festiwalu Literatury i Muzyki

26
lip
2024
Amfiteatr ECK
20:00
Ełckie Centrum Kultury
Amfiteatr ECK,

Podczas koncertu na deskach Amfiteatru wystąpią:

  • BARANOVSKI
  • SORRY BOYS

Od debiutu BARANOVSKIEGO minęło 6 lat. W tym czasie wokalista, muzyk, songwriter i producent wydał trzy albumy. Pierwszy zatytułowany “Zbiór” ukazał się w 2019 roku i uzyskał status Złotej Płyty. To na nim znalazły się przebojowe single “Dym”, “Luźno”, “Zbiór” i “Czułe miejsce”.

Dwa lata później swoją premierę miał uhonorowany Platyną drugi album BARANOVSKIEGO zatytułowany “BARANOVSKI 2”. Z niego pochodzą kolejne hitowe piosenki: “Momenty”, “Wolność”, “Nie mamy nic” i przede wszystkim “Lubię być z nią”. Ten ostatni singiel był jednym z największych przebojów 2020 roku – dotarł do pierwszego miejsca listy najczęściej granych piosenek w radiu w Polsce, klipy do piosenki w wersjach albumowej i akustycznej zaliczyły do tej pory blisko 70 milionów wyświetleń na YouTube.

W międzyczasie BARANOVSKI był kilkukrotnie nominowany do nagrody Fryderyka, wystąpił w hitowym filmie “Teściowie”, a ze swoim zespołem zaliczył występy na najważniejszych koncertowych scenach na kraju.

16 lutego tego roku ukazała się najnowsza, trzecia płyta BARANOVSKIEGO – “Ucieczki i powroty”. Artysta potwierdza na niej swój talent do pisania przebojowych piosenek, jednocześnie prezentując bardziej rockowe, gitarowe oblicze.
Sorry Boys to jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie, który udanie łączy popowe kompozycje z alternatywnymi wpływami. Od początku działalności trzon grupy stanowią: Bela Komoszyńska oraz Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak. Zespół wydał sześć płyt i zagrał kilka tras koncertowych, wystąpił również na najważniejszych polskich festiwalach muzycznych, m.in. na Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Olsztyn Green Festival, Jarocin Festival oraz na Męskim Graniu.

 

SORRY BOYS 

W ciągu mijających 12 miesięcy Sorry Boys zaprezentowali dwa albumy – jesienią 2022 r. ukazał się „Renesans”, nominowany do nagrody Fryderyk 2023 w kategorii ‘Album Roku Indie Pop’, z którego pochodzą przebojowe single: „Mapy gwiazd”, „Na spalonym moście” i „Fudżi”, a 21 lipca miała swoją premierę płyta „Moje serce w Warszawie”, upamiętniająca 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Krążek promuje utwór tytułowy oraz najnowszy singiel „Dzień dobry” z gościnnym udziałem Roberta Gawlińskiego.

Program najbliższych koncertów będzie oparty na utworach z dwóch ostatnich albumów: „Renesans” i „Moje serce w Warszawie”, ale „Absolutnie, absolutnie” nie zabraknie także największych przebojów Sorry Boys!

 

 

Bilety w cenie 60 zł dostępne w kasie ECK oraz na biletyna.pl

UWAGA !!!
• stacjonarnie w kasie: 50 % zniżki na zakup biletów / karnetów dla młodzieży 15+, uczęszczającej do ełckich szkół średnich za obowiązkowym okazaniem legitymacji szkolnej ze zdjęciem przy zakupie biletu w kasie oraz przy wejściu na koncert.
• stacjonarnie w kasie: 50 % zniżki na zakup biletów / karnetów dla dzieci i młodzieży poniżej 15 roku, którzy będą uczestniczyć w koncercie wyłącznie pod opieką przedstawiciela ustawowego za obowiązkowym okazaniem dokumentu ze zdjęciem stwierdzającym wiek małoletniego przy zakupie biletu w kasie oraz przy wejściu na koncert.

 

Bilety na koncerty w ramach VII Ełckiego Festiwalu Literatury i Muzyki „Ełk będzie czytane, będzie grane” :

  • KULT 27 lipca 2024r. godz. 20:00 – bilety w cenie 90 zł  KUP BILET
  • IGO 28 lipca 2024r. godz. 20:00 – 50 zł  KUP BILET

KARNET (na wszystkie koncerty) w cenie 160 zł dostępny w kasie ECK i na biletyna.pl.

 

Współorganizator:

Partner przedsięwzięcia:

 

 

Patronat medialny:

   Polskie-Radio-Białystok-logo