Koncert Solitary | Crack

Solitary | Crack Koncert

23
sie
2020
Amfiteatr
19:00
Ełckie Centrum Kultury
Amfiteatr,
Wstęp wolny

Solitary

Zespół muzyczny grający art metal z elementami gothic, doom metalu, art rocka.

Początki poszukiwań muzycznej tożsamości sięgają lat dziewięćdziesiątych. Założycielami formacji byli Tomasz Brodowski i Adam Wysocki. Właściwy skład zespołu tworzyli: Paulina Iwanowska- wokal, Tomasz Brodowski- perkusja, Rafał Januszczyk- gitara basowa, Mariusz Zamojski- gitara, Piotr Mrugalski- gitara, Bogusław Deluga- skrzypce. Zespół w tamtym okresie zarejestrował taśmę demo „Chansons de geste” i EP „Love Death Dance”. Solitary zostało bardzo dobrze przyjęte przez fanów muzyki metal/rock. Grupa prezentowała się w prasie, rozgłośniach radiowych, na składankach muzycznych krajowych i zagranicznych. Grała wiele koncertów. Z końcem 2000 roku zespół podjął decyzja o zawieszeniu działalność.

2012- obecnie

W maju 2012 roku Tomasz Brodowski i Piotr Mrugalski postanawiają reaktywować zespół. Po kilku miesiącach poszukiwań odpowiednich muzyków SOLITARY prezentuje się w nowym, odmłodzonym składzie: Aleksandra Baklarz- wokal, Karol Kiryłło- gitara, Piotr Mrugalski- gitara, Maciej Łapiński- gitara basowa, Tomasz Brodowski- perkusja.

Rozpoczynają się prace nad nowymi kompozycjami. W repertuarze znajduje się także kilka utworów z minionego okresu w zupełnie nowych aranżacjach muzycznych. Jesienią 2015 roku zespół wydaje materiał promocyjny, noszący tytuł „Time Machine” a na nim cztery utwory: 66, Ulotności MMXV, Zmęczenie II, Rzeka. Muzyka na „Time Machine” to… dobre tematy mające pazur, przesłanie, kawał porządnego damskiego wokalu.

W roku 2016 skład zespołu zmienia się na po raz ostatni .

Obecnie zespół pracuje nad nowymi utworami, które chce wydać na swoim debiutanckim albumie.

Członkowie zespołu

Monika Strzyżewska – Wokal ,
Rafał Kostrzewski – Gitara,
Tomasz Tomkiewicz – Bas ,
Tomasz Brodowski – Perkusja

Wydawnictwa:

Midwinter (1994)

Chansons de geste (1997)

Love Death Dance (1998)

Time Machine (2015)

Zawsze jesteśmy uczciwi w tym co robimy, nigdy nie staraliśmy się, iść za trendami i zadowalać innych. Dlatego też podążamy drogą, którą obraliśmy już wiele lat temu. W muzyce staramy się pokonywać bariery dźwięku i schematy, dotrzeć do głębi emocji, znaleźć nowy wymiary dla naszej formy wyrazu – dla tego co robimy przyjęliśmy określenie – Art Metal.

Crack

Zespół grający szeroko pojęty metal. Każdy z członków gustuje w nieco innym klimacie, zatem wszyscy dodają coś od siebie i tę mieszankę prezentują na scenie.

Nagrody:

Węgorzewo IV Zimowy Turniej Rockowy 2019 – III miejsce
Chełm Kumowa Dolinia Chełmstock 2019 – I miejsce
Barczewo Festiwal Rockowy ERROR 2019 – Nagroda publiczności

Członkowie zespołu:

Wokal: Krzysztof
Bas: Szymon
Gitara I: Norbert
Gitara II: Sławek (Womir)
Perkusja: Piotrek (Moras)