PIOSENEK DAMSKO-MĘSKICH KONCERT

KONCERT PIOSENEK DAMSKO-MĘSKICH

Piosenki z Kabaretu Starszych Panów

10
lut
2019
Ełckie Centrum Kultury - sala widowiskowa
17:00
Ełckie Centrum Kultury
Ełckie Centrum Kultury - sala widowiskowa,
Wstęp wolny

Nastrojowy wieczór przedwalentynkowy w Ełckim Centrum Kultury!

Usłyszą Państwo piosenki z Kabaretu Starszych Panów w wykonaniu:

Magdalena Zięba – sopran, Mikołaj Zgódka – tenor, Emil Mankiewicz – fortepian

 

Magdalena Zięba – ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Suwałkach, w klasie śpiewu solowego mgr Marleny Borowskiej. W 2015 roku rozpoczęła studia wyższe w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie dr hab. Anny Fabrello. Od 2017 roku kontynuuje swoją edukację w klasie czołowego polskiego sopranisty, prof. Dariusza Paradowskiego. Już na pierwszym roku studiów zadebiutowała w Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta wykonując partię solową u boku Ełckiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją dr Rafała Sulimy. Jej debiut operowy miał miejsce w 2018 roku w Gdańsku, gdzie wcieliła się w rolę Dydony w operze „Dydona i Eneasz” H. Purcella. Oprócz tego brała udział jako solistka w wielu różnorodnych projektach artystycznych. Współpracowała z takimi orkiestrami jak Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański, Suwalska Orkiestra Kameralna, Gdyńska Orkiestra Symfoniczna. Występowała na scenach Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Filharmonii Kaszubskiej, Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot oraz Sali Magna Pałacu Branickich w Białymstoku.

 

Mikołaj Zgódka – naukę śpiewu solowego rozpoczął pod kierunkiem Magdaleny Lewandowskiej. Jest absolwentem wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie  prof. Piotra Kusiewicza. Debiutował partią Lurcania w operze Ariodante G. F. Haendla w 2016 roku w Warszawskiej Operze Kameralnej. W ramach różnych projektów artystycznych koncertował między innymi w Filharmonii Szczecińskiej, Filharmonii Narodowej oraz na Zamku Królewskim w Warszawie oraz w Ełku. Obecnie jest artystą Polskiej Opery Królewskiej w Warszawie. W latach 2017 i 2018 został stypendystą przyznawanego przez Prezydenta Miasta Ełku stypendium artystycznego.

 

 

 

 

 

 

 

 

Emil Mankiewicz  ukończył wydział pedagogiki i wychowania artystycznego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Nauczyciel muzyki, instruktor w domach kultury, pianista rozrywkowy, uczestnik licznych projektów artystycznych. Szczególne miejsce w osobistych zainteresowaniach zajmuje jazz oraz muzyka ludowa. Aktualnie lider zespołów Jazzemtrio i Skansen Band.

 

 

 

Koncert realizowany w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Ełku Tomasza Andrukiewicza.