Kultura/Natura/Ludzie Koncert Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego

Koncert Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego Kultura/Natura/Ludzie

Wydarzenie łączące w sobie elementy kultury polskiej i rosyjskiej, skierowane do małych i dużych amatorów różnych form sztuki.

24
paź
2021
sala Zebra
godzina 17:00
Ełckie Centrum Kultury
sala Zebra,
bezpłatne wejściówki

ORKIESTRĘ KLEZMERSKĄ TEATRU SEJNEŃSKIEGO tworzą młodzi ludzie związani z Fundacją i Ośrodkiem „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach. Obie te instytucje w swojej pracy edukacyjnej i artystycznej odwołują się do wielokulturowego dziedzictwa Europy Środkowowschodniej. Dzisiaj sejneńscy muzycy grają w najciekawszych formacjach muzyki tradycyjnej, współczesnej i improwizowanej.

Spotkania z Mikołajem Trzaską i Raphaelem Rogińskim — wybitnymi muzykami młodego pokolenia, poszukującymi inspiracji w muzyce żydowskiej, którzy w ciągu ostatnich lat odwiedzali „Sejneńską Spółdzielnię Jazzową” (kolejny długofalowy program prowadzony przez sejneńskich muzyków) – zaowocowały nowym brzmieniem muzyki żydowskiej w Sejnach. Specjalnie dla Orkiestry muzykę napisali: David Krakauer, Kathleen Tagg, Marcin Masecki i Paweł Szymański.

ZAPISY: marta.kosakowska@eck.elk.pl. LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Razem — współpraca kulturalna na polsko-rosyjskim pograniczu”. Więcej o projekcie na stronie https://eck.elk.pl/projekty/razem-wspolpraca-kulturalna-na-polsko-rosyjskim-pograniczu/.