Koncert kameralny  XV Ełckie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej

XV Ełckie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej Koncert kameralny

18
cze
2023
sala widowiskowa
19:00
Ełckie Centrum Kultury
sala widowiskowa,
Wstęp wolny

W tym roku po raz piętnasty mieszkańcy Ełku i okolic będą mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniu, które na stałe wpisało się w kalendarz kulturalny miasta.

XV edycja Ełckich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej to tradycyjnie okazja do wysłuchania najpiękniejszych utworów muzyki klasycznej w wykonaniu polskich wybitnych artystów – wirtuozów różnych specjalności.

Kierownictwo artystyczne i prowadzenie koncertów spoczywa w rękach pani Marii Terleckiej – uzdolnionej pianistki, organistki i pedagoga, pomysłodawczyni i organizatora cyklu koncertów organowych.

Podczas koncertu kameralnego na sali widowiskowej Ełckiego Centrum Kultury wystąpią :

  • Maria Grądman – gitara
  • Kinga Pancerz – flet

Kinga Pancerz

Nowosądeczanka. W 2004r. ukończyła z wyróżnieniem tamtejszą Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia, w klasie fletu mgr Katarzyny Kierzkowskiej i mgr Ewy Dębskiej.

Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, w klasie fletu prof. UMFC Urszuli Janik-Lipińskiej.

W roku akademickim 2007/2008 studiowała, w ramach programu Erasmus, w klasie fletu prof. Jánosa Bálinta w Hochschule für Musik Detmold (Niemcy). W maju 2012 ukończyła studia muzyki kameralnej w klasie fletu prof. Jánosa Bálinta w tejże uczelni.

Absolwentka studiów dziennikarskich i filologicznych.

Laureatka konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. we Wrocławiu, Bydgoszczy, Szczecinku, Sieradzu.

Współpracowała z Norrlandoperan Symphony Orchestra (Umea, Szwecja), Hochschulorchester Detmold (Niemcy), Pan-European Philharmonia, Orkiestrą Filharmonii Gorzowskiej, Zespołem Muzyki Dawnej „Diletto”, Białostockim Teatrem Lalek.

Obecnie pierwsza flecistka Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku oraz Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie.

 

 

Maria Grądman

Pochodzi z Częstochowy. Ukończyła z wyróżnieniem tamtejszą Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia, w klasie gitary mgr Beaty Ciesielskiej. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Grażyny
i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie gitary prof. Jacka Dulikowskiego oraz kierunku Wychowanie Muzyczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie. W roku akademickim 2007/2008 studiowała, w ramach programu Erasmus, w Hochschule für Künste Bremen, w klasie gitary prof. Jensa Wagnera.

Jako czynna uczestniczka kursów i lekcji mistrzowskich miała okazję doskonalić się pod kierunkiem takich gitarzystów, jak: Brigitte Zaczek, Zoran Dukič, Carles Trepat, Wanda Palacz, Jerzy Nalepka, Marek Nosal, Tomasz Zawierucha.

W działalności koncertowej Marii Grądman główne miejsce zajmuje kameralistyka. Od 2007 roku, wraz z flecistką Kingą Pancerz, współtworzy zespół Amici Duo, uhonorowany nagrodami na międzynarodowych konkursach w Szczecinie, Olsztynie i Gorizii.

Obecnie jest nauczycielem gitary oraz przedmiotu zespół kameralny w Zespole Szkół Muzycznych
im. I. Paderewskiego w Białymstoku.

 

Amici Duo

Zespół powstał w 2007r., w celu prezentowania szerokiego repertuaru na flet i gitarę oraz propagowania wspólnego muzykowania w duecie. Repertuar koncertowy duetu obejmuje dzieła wszystkich epok – od baroku po współczesność. Są to utwory napisane na taki skład instrumentalny, jak i transkrypcje.Znaczącym osiągnięciem zespołu jest I miejsce (kategoria zespół kameralny) w konkursie organizowanym w ramach Międzynarodowych Spotkań Gitarowych, Szczecin 2007, piąta punktacja, w kategorii gitara z drugim instrumentem, w ramach VI Concorso Europeo di Chitarra Classica
„Città di Gorizia” (Włochy) w 2009r. oraz wyróżnienie w kategorii zespoły gitarowe i zespoły
z udziałem gitary w VI Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Olsztynie w 2012 roku.Zespół koncertował w Polsce i za granicą, m.in. w Bremen (Niemcy), Detmold (Niemcy), Szczecinie, Łodzi, Białymstoku, Częstochowie, Nowym Sączu.

Organizatorzy:

   

Współorganizatorzy:

   

Partnerzy: