KINOTERAPIA - film

KINOTERAPIA - film "Wszyscy za jednego"

21
sty
2022
kino ECK
godz. 9:00
Ełckie Centrum Kultury
kino ECK,
bezpłatne wejściówki

Wszyscy jesteśmy ludźmi, a ludzie muszą sobie pomagać! Przed nieustraszoną Gerdą i Ottonem stoi wymagająca misja pomocy potrzebującym dzieciom w potrzasku. Czy odwaga bohaterów wystarczy, aby sprostać zadaniu?

„Wszyscy za jednego” to historia heroicznej Gerdy i jej brata Ottona, których rodzice należą do norweskiego ruchu oporu podczas II wojny światowej. Pewnego dnia, tuż przed Bożym Narodzeniem 1942 roku, rodzice Gerdy i Ottona zostają aresztowani. Po zniknięciu rodziców rodzeństwo odkrywa dwoje żydowskich dzieci, Sarę i Daniela, ukrytych w tajnej szafie w piwnicy ich domu. Teraz Gerda i Otto muszą dokończyć to, co zaczęli ich rodzice: pomóc Sarze i Danielowi w przekroczeniu granicy do neutralnej Szwecji i zjednoczeniu ich z rodziną. Czy tak ryzykowna misja ma szansę powodzenia w zimowym krajobrazie Norwegii?

Nagradzana na europejskich festiwalach historia jest adaptacją książki bestsellerowej autorki Mai Lunde. „Wszyscy za jednego” to trzymający w napięciu film o przyjaźni ponad granicami, bezkompromisowej lojalności i wielkiej odwadze, jaką dzieci mogą znaleźć w sobie.

Seanse Kinoterapii, odbywające się w kinie ECK to o wiele więcej, niż oglądanie dobrych filmów. Tematyka poszczególnych filmów jest punktem wyjścia do dalszych działań. Uczestnicy mogą, dzięki spotkaniom ze specjalistami poznać problemy społeczne otaczającego nas świata oraz sposoby walki z nimi. Specjaliści poruszają problemy wykluczenia niepełnosprawnych, uzależnionych, starszych.

Udział w seansie jest bezpłatny! Seans grupowy (szkoły podstawowe) – konieczne są zapisy e-mailowe (ewelina.zbydniewska@eck.elk.pl) lub telefoniczne (tel. 725 333 400).

Seanse w ramach projektu „Zamknięci w celuloidzie. Film jako narzędzie włączenia społecznego”, który jest dofinansowany ze środków programu Interreg V-A Litwa-Polska.