Teatr Użyteczny z Ełku Spektakl Kawałek Siebie

Spektakl Kawałek Siebie Teatr Użyteczny z Ełku

24
paź
2023
sala kameralna
19:00
Ełckie Centrum Kultury
sala kameralna,
Bezpłatne wejściówki w kasie ECK

Spektakl zainspirowany życiem Krystiana Wasilewskiego pt. „Kawałek Siebie” – Teatru Użytecznego z Ełku.

 

To nie był mój wybór, musiałem uciekać by ratować swoje życie.

Blisko cztery lata pociągi były moim domem.

By się wyspać wybierałem najdłuższą trasę.

Tak zwiedziłem Polskę wzdłuż i w wszerz.

Najczęściej jadłem bułkę i kiełbasę, bo tylko tyle mogłem samodzielnie utrzymać w rękach.

 

 

Krystian urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Jego sposób przemieszczania się to wózek lub skakanie na kolanach, a zapięcie jednego guzika zajmuję mu ponad godzinę.

Dzisiaj Krystian jest ojcem pięcioletniego syna, a od 14 lat jest mężem  Anny. Ukończył pierwszy rok studiów na AGH w Krakowie. W Krakowie też otworzył swój biznes by utrzymać rodzinę. Obecnie z synem i z żoną mieszkają w Ełku, gdzie znaleźli swój dom.

 

Krystianowi się udało. Dopisało może mu szczęście? A może jak sam mówi:

– Moja niepełnosprawność jest dla mnie wyzwaniem, a nie ograniczeniem.

To tylko drobna część historii Krystiana Wasilewskiego, w którą jak sam mówi wiele osób nie wierzy.

 

 

Dlaczego dzisiaj Krystian postanowił podzielić się swoja historią. W jakim celu i po co? Na te pytania trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie. Odpowiedź jest wielowątkowa, porusza wiele kwestii. Tak to wszystko prawda, jednak odpowiedz na pytanie jest prosta. Krystian potrzebuje naszej pomocy.

W spektaklu „Kawałek Siebie” młodzi aktorzy w wieku 13 – 16 lat próbują zmierzyć się z historią Krystiana. Aktorzy nie wcielają się w postać, bardziej poszukują sensu i znaczenie podejmowanych decyzji z perspektywy minionego czasu.

W spektaklu korzystamy z wierszy i wspomnień Krystiana. Sięgamy też w przyszłość, w której każdy z nas może odegrać znaczącą rolę.

 

 

Zapraszamy na spektakl w którym opowiemy historię niezwykłego człowieka, który jak sam sobie życzy, „nie chce by była ona rozumiana jako ograniczenie wynikające z niepełnosprawności, ale jako siła człowieka wobec ograniczeń życiowych w ogóle. Każdy przecież ma swego Goliata, z którym się mierzy.” – Krystian Wasilewski.

 

 

Scenariusz i Reżyseria: Wiktor Malinowski – Teatr Delikates

Czas trwania spektaklu: 60 min

Występują: Krzysztof Antoni Derlaga, Alicja Dylewska, Gabriela Kalinowska, Joanna Lewandowska, Wiktoria Lutrzykowska, Maria Niebrzydowska, Dominika Piekarska, Łukasz Sobolewski, Róża Topolska, Wiktor Malinowski

Projekt plakatu: CTZ-4

 

 

Przy współpracy z Miastem Ełk i Ełckim Centrum Kultury.