Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Kino Dzieci Festiwal Filmowy

„Pora na ciekawość” – pod takim hasłem upłynie IV edycja Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, który odbędzie się w 21 kinach w Polsce.

23
wrz
2017
-
01
paź
2017
Kino ECK
od godz. 9:00
Ełckie Centrum Kultury
Kino ECK,
bilety: 10/12 zł

Projekcje blisko 100 filmów, szereg wydarzeń specjalnych i spotkań, a także dwie nowe filmowe sekcje – Kino Dzieci zaprasza do odkrywania i poznawania, uczenia się i wspólnej zabawy!

W programie dwie pełne kolorów europejskie animacje, norweski film „Solan i Ludwik – wielki wyścig z serem” o lekkomyślnym Lousie Sroce, który stawia na szali dom przyjaciela, by wziąć udział w wyścigu. Do tego duńska produkcja „Superagentka” o przygodach 10-letniej Agathe-Christine, która chce zostać detektywem.

Tytułowa bohaterka „Przygody Nelly” wplącze się w kryminalną intrygę i przemierzając bezdroża z pomagającym jej czternastoletnim Tibi, pozna Rumunię pełną kolorów i wrażliwych, pomocnych ludzi i niemiecka produkcja „Opowieści świnki” o przygodach trójki zwierząt z wioski Mullewapp

Dla starszych „Storm. Opowieść o odwadze” – produkcja kostiumowa z zapierającymi dech w piersiach panoramami renesansowego miasta, po której zwykła umiejętność czytania będzie wydawała się supermocą.

Z kolei Villads, bohater filmu „Villads z Valby”, 6-latek o nieposkromionej wyobraźni, stanie przed nowym wyzwaniem – początkiem szkoły

„Zimowe przygody Jill i Joy”, czyli kolejna część perypetii bohaterek znanych z poprzednich edycji Kina Dzieci, dla starszaków oraz „Blanka”, film, w którym wychowana na ulicach Manili bohaterka stara się stworzyć dla siebie namiastkę domu.

Już teraz najmłodsi mogą zabrać ze sobą kawałek festiwalowej rozrywki i rozbudzić swoją ciekawość, biorąc udział w konkursach Kina Dzieci. Na www.kinodzieci.pl najmłodsi i ich rodzice znajdą „Wakacyjne łamigłówki Kina Dzieci dla ciekawskich”, a także karty konkursowe do pokolorowania dla najmłodszych fanów „Żubra Pompika” i książkowej serii „Basia” – do wygrania zestawy książek i filmowe upominki.

Za pierwszą edycję festiwal otrzymał w plebiscycie „Gazety Co jest grane” Wdechę publiczności w kategorii „Wydarzenie roku”. W tym roku Kino Dzieci zostało nominowane do nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, w kategorii „Wydarzenie filmowe”.