Same Suki, La Villanesca, Tęskno Ełk na Trzy Oktawy

Ełk na Trzy Oktawy Same Suki, La Villanesca, Tęskno

20
-
22
sie
2020
Amfiteatr
19:00
Ełckie Centrum Kultury
Amfiteatr,
Wstęp wolny

Program Festiwalu Ełk na Trzy Oktawy:

20 sierpnia 2020r. (czwartek) godz.19:00

Same Suki – rewolucyjna kobieca formacja folkowa powstała na początku 2012 roku z inspiracji muzyką źródeł i niezwykłym instrumentem jakim jest suka biłgorajska. Same Suki zdobyły m.in nagrodę specjalną w konkursie Polskiego Radia Nowa Tradycja i wygrały konkurs IV Dragon Folk Fest w Poznaniu zdobywając Złotą Fujarę.

 

 

21 sierpnia 2020r. (piątek) godz. 19:00

La Villanesca  w programie „Barokowy wehikuł czasu” 

La Villanesca powstała pierwotnie w 2009 roku w Holandii. Założył ją hiszpański skrzypek Enrique GomezCabrero Fernandez, szukający sposobu na wyrażenie swojej muzycznej pasji i przekonań dotyczących praktyki scenicznej. Sposobu na przybliżenie ludziom muzyki dawnej i ocalenie jej od zapomnienia. Skupił wokół siebie muzyków, którzy tak jak on wierzą, że aby tego dokonać, trzeba nawiązać możliwie najbliższy kontakt z publicznością poprzez rozmowy, opowieści, obnażanie swojego wrażliwego wnętrza i przede wszystkim sprawić, by słuchacze poczuli wszystkie te emocje,które niesie ze sobą wspaniała muzyka, jaką wykonują.

 

22 sierpnia 2020r. (sobota) godz.19:00

Tęskno 

to projekt wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów Joanny Longić. Muzykę wydawaną pod tym szyldem charakteryzuje natychmiast rozpoznawalne brzmienie, które łączy klasyczne instrumentarium z subtelną elektroniką i poetyckimi tekstami.  24 kwietnia ukazała się płyta zatytułowana po prostu „Tęskno”, którą poprzedziły single „Między nami”, „Walc” i „Frajda”.

 

 

 

Koncerty odbędą się w obowiązującym reżimie sanitarnym. Prosimy o zajmowanie miejsc z zieloną buźką oraz dezynfekowanie rąk przed wejściem na teren Amfiteatru.