Ełk dziękuje!

Ełk dziękuje!

22
kwi
2020
-
03
maj
2020
Ełckie Centrum Kultury
,
Obejrzyj nagranie z akcji "Dziękuję..."!

Akcja „Dziękuję…” !

Patriotyzm można wyrażać na wiele sposobów. W czasie pandemii dostrzegamy, że patriotyzmem jest także dbanie o bezpieczeństwo, troska i uprzejmość względem ludzi którzy nas otaczają. W te święta majowe, które przypominają nam o naszych barwach narodowych, o ustanowieniu Konstytucji 3 Maja pamiętajmy również o tych małych rzeczach, na które składają się hasła „naród”, „państwo”, „ojczyzna”. To codzienne relacje, miejsca w których mieszkamy, tęsknoty i uśmiechy.

W ramach akcji „Dziękuję…” poprosiliśmy mieszkańców Ełku o nadesłanie nagrań z podziękowaniami. Sposób był prosty: wypisać na kartce komu lub za co jest się wdzięcznym i wypowiedzenie na głos słowa „dziękuję”.

Nagrania zbieraliśmy do 28.03.2020r. Z pozyskanych materiałów stworzyliśmy klip, który swoją premierę miał 3 maja w dniu rocznicy uchwalenia Konstytucji.

Współczesny patriotyzm, który nie boi się słowa „dziękuję” zaprezentowali w filmiku nie tylko mieszkańcy Ełku, ale także okolicznych miejscowości, a nawet osoby spoza regionu, które czują się związane z naszym miastem.

Z ogromną radością dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania klipu. Nieśmy razem pozytywny przekaz!