Ełk Blues Night Sosnowski

Sosnowski Ełk Blues Night

28
sie
2021
Amfiteatr
20:00
Ełckie Centrum Kultury
Amfiteatr,
Wstęp wolny

Sosnowski – nominowany do tegorocznych Fryderyków songwriter i gitarzysta, znany ze swojego charakterystycznego, zachrypniętego wokalu. Jego utwory (np. „Deszcz”, „Po prostu”, czy „Hej!”) nie tylko zdobyły uznanie dziennikarzy muzycznych, ale też podbiły serca słuchaczy, wskakując na dobre pozycje na polskich listach przebojów.

To zdobywca ważnych nagród muzycznych:

– nominacja do Fryderyków dla albumu „The Hand Luggage Studio”  i albumu „Tylko się nie denerwuj”

– zwycięzca kategorii Wokalista Roku i Odkrycie Roku w plebiscycie Blues Top 2020,  3. miejsce dla płyty „Tylko się nie denerwuj” w kategorii Płyta Roku,

– trójkowa „Szczota” Offensywy De Luxe i wyróżnienie podczas Mateuszy Trójki 2019

– Grand Prix na Suwałki Blues Festival, który miał zaszczyt otworzyć.

– polski reprezentant na międzynarodowy konkurs European Blues Challange 2021.

Miał zaszczyt występowaćz takimi artystami jak m.in. Małgorzata Ostrowska, zespół Ørganek,, Robert Cichy, Gaba Kulka, Limboski czy Kasai.

Płyta „Tylko się nie denerwuj”, to nowe, bardziej energetyczne i jeszcze barwniejsze oblicze Sosnowskiego. Po albumie „The Hand Lugagge Studio”, dzięki któremu dał się poznać jako charyzmatyczny one man band, artysta wraca w towarzystwie zespołu z 12 piosenkami po polsku. Słychać tu nie tylko stylowe gitary, do których jesteśmy już przyzwyczajeni, ale także np. instrumenty dęte, rozbudowany bas, rockową perkusję czy rhythm and bluesowe brzmienia Hammonda.

W swoich aranżacjach i kompozycjach Sosnowski odwołuje się do kolorowych lat 70.:

„Chcę tym razem opowiadać przede wszystkim o miłości, o jej poszukiwaniu, fascynacjach, o związanych z nią porażkach, o odnajdywaniu się nawzajem. Próbuję szukać tego, co jest uniwersalne – co łączy nas wszystkich bez podkreślania różnic, które nas dzielą. Długo szukałem estetyki, która pomoże mi nieść taki pozytywny przekaz i inspiracje z lat 70. okazały się absolutnie wspaniałym narzędziem. Piosenki z płyty „Tylko się nie denerwuj” opisują przewrotny, ale jednocześnie bardzo szczęśliwy okres w moim życiu.”

 

https://www.youtube.com/c/SosnowskiChannel

https://www.facebook.com/TheSosnowski

https://www.instagram.com/bartsosnowski/

 

28 sierpnia 2021 godz. 20:00

Amfiteatr ECK

Wstęp wolny