Ełk  Blues Night

Blues Night Ełk

11
lip
2018
Amfiteatr Ełckiego Centrum Kultury
20:00
Ełckie Centrum Kultury
Amfiteatr Ełckiego Centrum Kultury,
Wstęp wolny

W środę, 11 lipca, w amfiteatrze Ełckiego Centrum Kultury odbędzie się bluesowe granie. Wystąpią GRUFF oraz THE LATVIAN BLUES BAND. Start o 20:00. Wstęp wolny!

 

GRUFF!, czyli bluesowo-eklektyczne trio powstałe z duetu Przytuła & Kruk, od maja 2013 roku przemierza sceny w Polsce i za granicą, wywracając do góry nogami wszystko, co dotychczas kojarzyło się z „bluesrockowym” graniem. Grali na najważniejszych festiwalach bluesowych w Polsce, a także na wielkich międzynarodowych imprezach m.in. Sziget Festival (Węgry), Beseda u Bigbitu i Blues Alive (Czechy). Blues z Delty Mississippi to podwaliny ich stylistyki, która w dynamiczny i nieprzewidywalny sposób lawiruje od nastrojowych ballad, przez rockowe piosenki, aż po heavymetalową łupankę. W zastępstwie za Bartka Przytułę wystąpi Łukasz Wiśniewski, charyzmatyczny wokalista i harmonijkarz znany z zespołów Hard Times, Kraków Street Band i Harmonijkowy atak. Utwory z płyty „Johnson’s Business” zabrzmią w nowych, ciekawych aranżacjach, nie zabraknie też gitarowych brzmień i ciekawych improwizacji.

Łukasz Wiśniewski – wokal, harmonijka
Tomek Kruk – gitara Dobro
Maciej Kudła – perkusja

 

Zespół The Latvian Blues Band powstał w 2000 roku w Rydze i od tego czasu koncertuje nie tylko na Łotwie, ale także w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie. Grupa wystąpiła na wielu festiwalach (m.in. Euro Jazz 2004 w Atenach, Chicago Blues Festiwal) zdobywając ogromne uznanie publiczności i krytyków. Muzyka Latvian Blues Band to połączenie chicago bluesa, R’n’B i soulu. Swoją debiutancką płytę nagrali w 2009 roku.

Janis Bukovskis – wokal
Rolands Saulietis – perkusja, chórek
Artis Locmelis – saksofon, chórek
Jonatans Racenajs – gitara
Marcis Kalnins – gitara basowa
Viesturs Grapmanis – trąbka, chórek

ZAPRASZAMY