XIII edycja Ełckie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej

Ełckie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej XIII edycja

08
sie
2021
sala widowiskowa
19:00
Ełckie Centrum Kultury
sala widowiskowa,
Wstęp wolny

Ilość uczestników ograniczona przepisami reżimu sanitarnego.

Prosimy o pobranie bezpłatnych wejściówek z kasy ECK

 

W tym roku po raz trzynasty mieszkańcy Ełku i okolic będą mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniu, które na stałe wpisało się w kalendarz kulturalny miasta.

XIII edycja Ełckich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej to tradycyjnie okazja do wysłuchania najpiękniejszych utworów muzyki klasycznej w wykonaniu polskich wybitnych artystów – wirtuozów różnych specjalności.

Kierownictwo artystyczne i prowadzenie koncertów spoczywa w rękach pani Marii Terleckiej – uzdolnionej pianistki, organistki i pedagoga, pomysłodawczyni i organizatora cyklu koncertów organowych.

 

8 sierpnia godz.19:00

Małgorzata Marczyk (fortepian)

Pianistka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku w klasie fortepianu prof. Jerzego Maciejewskiego. Część studiów odbyła w EstonianAcademy of Music and Theatre w Tallinie (Estonia) w klasie fortepianu prof. PeepaLassmanna. W maju 2016 roku uzyskała dyplom ukończenia Międzywydziałowego Podyplomowego Studium Pieśni na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Absolwentka Podyplomowych Studiów Menedżerskich dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Koncertuje w Polsce i zagranicą. W 2013 roku brała udział w międzynarodowym projekcie orkiestrowym „I, CultureOrchestra”, w ramach którego koncertowała w Polsce, Szwecji, Danii, Estonii, Ukrainie, Islandii oraz podczas Szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. Występowała z recitalami solowymi oraz kameralnymi w wielu krajach Europy, a także a w USA. Bierze udział w pracach jury w konkursach oraz festiwalach pianistycznych o międzynarodowej randze.Uhonorowana została Nagrodą Burmistrza Miasta Zambrów Złoty Żubr w kategorii Twórczość i Upowszechnianie Kultury (2015). Od 2014 roku współpracuje z Estradą Kameralną Filharmonii Narodowej. Prowadzi klasę fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie. Jest zatrudniona także na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina na stanowisku instruktora we współpracy z Zakładem Wokalistyki Wydziału Instrumentalno–Pedagogicznego w Białymstoku.

Grzegorz Witkowski (trąbka)

Naukę gry na trąbce rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie. Grzegorz od roku 2008 jest członkiem Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Zambrowie, gdzie jest pierwszym trębaczem oraz solistą. Wraz z orkiestrą brał udział w wielu festiwalach, paradach i konkursach orkiestr dętych w kraju i poza granicami. W 2016 r. brał udział w V Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Jazzowych i Rozrywkowych w Lubaczowie gdzie grał w Big – Bandzie Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku. Formacja ta otrzymała wówczas Nagrodę Specjalną Jury konkursu, rok później dwa wyróżnienia w składzie Big – bandu i D`X` Bandu. W 2017 r. otrzymał nagrodę specjalną jury Festiwalu Orkiestr Dętych Vejvodova Zbraslav dla najlepszego solisty konkursu (Czechy). W 2017 r. ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku w klasie Tomasza Witka. W 2019 r. otrzymał Srebrny Medal na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych „Finalis”.
Od kilku lat jest członkiem uznanego zespołu muzyki Bałkańskiej „Urwani z Wesela” z którym w 2019 r. wygrał Konfrontacje Muzyczne w Tomaszowie Mazowieckim.Recitale solowe grywa w Polsce i poza granicami m. in. na IV Międzynarodowym Festiwalu Organowym „Jesień organowa 2019’’ w Chełmcach oraz „Wind Stars 2020” w Rydze(Łotwa). Obecnie jest studentem pierwszego roku studiów magisterskich Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi pod kierunkiem prof. dr hab. Igora Cecocho.

 

 

Program:

Scherzo in memoriam to Witold Lutosławski – Mirosław Gąsieniec

Centennial Horizon – Kevin McKee

Concerto in D Minor, Op. 9 No. 2 – II. Adagio – Tomaso Albinoni

Romanian Dances – Béla Bartók

Trzy Preludia – George Gershwin

What a wonderful world – Louis Armstrong arr. Brandon Ridenour

 

Dofinansowano z Budżetu Miasta Ełku.