Dziady – Noc Druga Program Teatr Polska

Program Teatr Polska Dziady – Noc Druga

Spektakl Teatru Wierszalin z Supraśla

21
wrz
2018
Sala widowiskowa ECK
19:00
Ełckie Centrum Kultury
Sala widowiskowa ECK,

Z recenzji spektaklu:

Więzienie żywych trupów. Piotr Tomaszuk Nocą Drugą utrzymuje się w swojej estetyce – nawiązującej do ludowości – scenografii, czym z miejsca urzeka fanów swojego teatru i samej jego siedziby. Pośród murszejących sprzętów, wiejskich kapliczek, w których odprawią się niepodległościowe, romantyczne gusła początkowo jest tylko zniedołężniały guślarz. Zapala świece, żegna się z trzema złożonymi palcami, ale w półmroku wydaje się, że jednak po katolicku, kiedy z podobnym rytuałem nadchodzi ksiądz. Zanim kunszt reżyserski Piotra Tomaszuka, występującego zresztą w roli Guślarza i cymbalisty, przeniesie widzów do celi Konrada, zobaczą duchy i usłyszą ponury brzęk łańcuchów. Więzienie będzie się wydawało grobowcem szkieletów, ale też miejscem z niewielką sceną, na której oszalali w niewoli więźniowie mogą ćwiczyć swoje paranoiczne kuplety. (Jerzy Doroszkiewicz, „Dziady – Noc Druga. Supraski Guślarz wciąż rzuca najmocniejsze czary na widzów.” poranny.pl, 21 czerwca 2017)

Inscenizacja i reżyseria: Piotr Tomaszuk

Scenografia: Mateusz Kasprzak

Muzyka: Jacek Hałas

Wykonanie partii instrumentalnych: Adrian Jakuć-Łukaszewicz, Piotr Tomaszuk

Zdjęcia: Agnieszka Sadowska

Obsada: Rafał Gąsowski, Piotr Tomaszuk, Dariusz Matys, Monika Kwiatkowska, Sylwia Nowak, Bartek Olszewski, Vitalij Kuprianov

90 min.

UWAGA! Zapraszamy młodzież w wieku 15-18 na warsztaty 20.09.2018 o godz. 12:00 (sala Zebra).
Warsztaty „Maska – druga twarz aktora” poprowadzą Monika Kwiatkowska, Katarzyna Wolak i Bartłomiej Olszewski. Warsztaty pozwolą na zdobycie wiedzy o tym, czym jest maska teatralna oraz jaka jest jej historia, poznaniu podstawowych zasad pantomimy, zwiększeniu świadomości ciała, wprowadzeniu uczestników w podstawy gry aktora w masce przy użyciu zasad pantomimy oraz zwiększonej ekspresji całego ciała.

Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona!
Zapisy: sekretariat@eck.elk.pl, 87 621 80 00

Po prezentacji przedstawienia „Dziady – Noc Druga” planujemy spotkania z publicznością, kiedy to widzowie na spotkaniu z twórcami będą mogli poznać sekrety związane z „kuchnią teatralną”, tj. przedstawienie procesu twórczego od pomysłu, poprzez inspiracje i proces twórczy, aż do efektu końcowego, jakim jest gotowy spektakl.
Moderatorem rozmów będzie Rafał Gąsowski

EŁCKIE CENTRUM KULTURY ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO ZMIAN W PROGRAMIE.

teatr polska