ONY Program Teatr Polska

Program Teatr Polska ONY

Spektakl Białostockiego Teatru Lalek

17
lis
2018
Sala widowiskowa ECK
17:30
Ełckie Centrum Kultury
Sala widowiskowa ECK,
BILETY WYPRZEDANE

Teatr Polska: ONY

Spektakl prezentowany w ramach programu Teatr Polska
17 listopada 2018 r., Ełckie Centrum Kultury, godz. 17.30
Bilety na spektakl w cenie 1 zł dostępne online oraz w kasie Ełckiego Centrum Kultury

Spektaklowi towarzyszą bezpłatne warsztaty „Teatr jako wehikuł”. Szczegóły poniżej.

ONY | spektakl Białostockiego Teatru Lalek

Cóż można napisać o „Onym?” Dla wszystkich tych, którzy przyzwyczaili się już do tekstów Marty Guśniowskiej, zabawnych, ciepłych baśni, poprzewracanych do góry nogami, „Ony” może być nie lada niespodzianką. Bo oto mamy baśń poetycką, liryczną – choć nie pozbawioną humoru – opowieść o życiu tytułowego Onego, którego poznajemy jako ośmiolatka, a rozstajemy się z nim u schyłku jego niezwykłego żywota.

Pełna niespodziewanych zwrotów akcji inscenizacja Jacka Malinowskiego, okraszona klimatyczną muzyką i scenografią autorstwa zadomowionych już w BTL litewskich artystów (Antanasa Jasenki i Giedrė Brazytė) to propozycja dla całej rodziny. Każdy, bez względu na wiek, odnajdzie w niej coś dla siebie – od zaskakujących przygód tytułowego bohatera, przez liczne zabawy słowem, aż po filozoficzną refleksję. Zapraszamy!

„Liryczna opowieść o perypetiach Onego, którego losy śledzimy na przestrzeni całego jego życia.
Tekst sztuki stworzyła uzdolniona dramaturg młodego pokolenia Marta Guśniowska. Spektakl, mimo że został zrealizowany w konwencji teatru lalkowego, wcale nie jest skierowany wyłącznie do najmłodszych widzów.
Jego filozoficzno-refleksyjnym wydźwiękiem dotyczącym przemijania zachwycą się również dorośli.
Na szczególną uwagę zasługuje kreacja aktorska Ryszarda Dolińskiego, który zachwyca sowim warsztatem nie tylko aktora lalkarza, ale także aktora dramatycznego. Na całokształt składają się ponadto klimatyczna, podkreślająca akcję muzyka, nienachalne projekcje multimedialne oraz pasujące do poetyckiej całości kostiumy i scenografia.”
z recenzji Komisji Artystycznej Programu Teatr Polska (adz)

ONY
autor: Marta Guśniowska
reżyseria: Jacek Malinowski
scenografia: Giedrė Brazytė
muzyka: Antanas Jasenka
multimedia: Mantas Bardauskas
obsada: Łucja Grzeszczyk, Ryszard Doliński, Michał Jarmoszuk
czas trwania: 70 minut
spektakl familijny

„Teatr jako wehikuł” | bezpłatne warsztaty dla młodzieży 12+
Po spektaklu (godz. 18.45) zapraszamy do udziału w bezpłatnym warsztacie „Teatr jako wehikuł”. Zajęcia, które poprowadzi edukator BTL Tomasz Damulewicz, będą dotyczyć języka i środków poetyckich użytych w spektaklu „Ony”.
Wiek uczestników warsztatu: 12+
Wstęp wolny, obowiązują zapisy. UWAGA! Liczba miejsc ograniczona.
Zapisy na warsztat przyjmuje: sekretariat@eck.elk.pl, 87 621 80 00

TEATR POLSKA to ogólnopolski program popularyzujący teatr i pozwalający zaprezentować jego różnorodne oblicze. Celem programu TEATR POLSKA docieranie z ofertą polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.
TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej informacji na stronie: www.teatrpolska.pl

 

EŁCKIE CENTRUM KULTURY ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO ZMIAN W PROGRAMIE.