Monika Wierzbicka z zespołem DUSA | Mazurski Koncert Teatralny

DUSA | Mazurski Koncert Teatralny Monika Wierzbicka z zespołem

23
kwi
2024
sala widowiskowa
19:00
Ełckie Centrum Kultury
sala widowiskowa,
bezpłatne wejściówki - ul. Małeckich 3 lok. 2

To będzie więcej niż zwykły koncert. Na scenie Ełckiego Centrum Kultury rozegra się niesamowite widowisko z synergicznym połączeniem muzyki i światła. Monika Wierzbicka i jej zespół zaprezentują utwory z najnowszej płyty artystki – albumu DUSA.

Monika Wierzbicka zaprasza na koncert nie tylko miłośniczki i miłośników Mazur:  Mowa mazurska była językiem domu i modlitwy. Mowa ludzi, którzy tu mieszkali, pracowali, których kultura zasila nasze tu działania. Mazurskim jeszcze 100 lat temu mówiło około 150 tysięcy ludzi. Obecnie znają ją nieliczni. Idąc za Piotrem Szatkowskim, przypomnę, że choć jedno, kilka mazurskich słówek wplecionych do naszych codziennych rozmów sprawiają, że mazurski żyje i o mazurskim, o dobrych ludziach stąd, będzie się pamiętać. Serdecznie zapraszam na koncert DUSA, podczas którego usłyszycie Państwo mazurską mowę, bowiem prawie wszystkie pieśni wybrzmią po mazursku. A i nowoczesna aranżacja sprawi, że nogi nieraz poruszą się żwawiej. Do zobaczenia!

Ełckie Centrum Kultury, ul. Wojska Polskiego 47

23 kwietnia, godz. 19:00

Skład zespołu: Monika Wierzbicka, Krystyna Steczkowska-Hairulin, Sylwia Świątkowska, Wiesław Wysocki

BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI do odebrania w biurze Fundacji Wsparcia Nauki i Biznesu w Ełku przy ul. Małeckich 3 lok. 2, między 08:00 a 16:00