spektakl teatru tańca

"Człowiek Drzewo - Sztuka patrzenia na rzeczy" spektakl teatru tańca

26
kwi
2024
sala kameralna
18:00
Ełckie Centrum Kultury
sala kameralna,

 

„Człowiek Drzewo – Sztuka patrzenia na rzeczy” to solo performance, który jest próbą wcielenia w naturę, odszukania związku z nią w procesie zakorzeniania, poszukiwania wartości i równowagi w dzisiejszym świecie.

Spektakl uruchamia zmysły i przywołuje do odczuwania samego siebie, tak aby móc bardziej docenić mikro i makro świat wzajemnych zależności pełnych harmonii, przenikania i przepływu.

Po spektaklu zapraszamy na rozmowę z artystką – Anną Sochacką.

Bilety do nabycia w kasie ECK lub na biletyna.pl

 

Anna Sochacka jest Absolwentką Helsińskiej Wyższej Szkoły Teatralnej (Teatteri Korkeakoulu) na wydziale tańca, gdzie w 2014 zdobyła tytuł magistra sztuki; jest również absolwentką Linzowskiego Uniwersytetu Artystycznego (Anton Bruckner Universitat) na wydziale Tańca i Studium nad Ruchem (w 2008 zdobyła licencjat tancerza i pedagoga). Absolwentka AWF Katowice na wydziale Fizjoterapii. Do 24 roku życia mieszkała w Katowicach, gdzie aktywnie uczestniczyła w warsztatach tańca współczesnego przy Śląskim Teatrze Tańca, była tancerką w wielu projektach artystycznych, współtworzyła spektakle i grupy teatralne. Posiada ponad dwudziestopięcioletnie doświadczenie w pracy twórczej i edukacyjnej w kraju i za granicą. Prowadzi liczne warsztaty z dziedziny tańca, improwizacji, świadomości ciała i somatyki. Zainteresowanie twórcze artystki to uruchamianie i integrowanie wewnętrznego potencjału po przez ruch. Eksperyment i poddanie intuicji to podstawowe z narzędzi z jakich korzysta w pracy twórczej.

Po powrocie zza granicy, gdzie działała twórczo i edukacyjnie przez okres 15 lat, w roku 2020 otrzymała stypendium artystyczne w ramach Ełckiej Strefy Kultury na realizację artedukacyjnego projektu Bliżej Ciała – Blizej siebie- seri pięciu dwudziestominutowych filmów. Stworzyła kilka autorskich spektakli teatru tańca w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Ełku jak Człowiek Drzewo (2022); wyreżyserowała spektakl interdyscyplinarny Bliżej (2021) przy Ełckim Centrum Kultury. Na przestrzeni lat była autorką wielu spektakli taneczno- teatralnych tj Doxa Control, Sunflowerseed, Pancake, The Spheres of Being.Tańczyła w spektaklach zagranicznych tj Pyhä Vitus, Monogram- Signature piece, Villa sukka päälle, Atsio, Breus improvisations, School of errors i wielu innych.

W 2021 roku otrzymała pierwszą nagrodę Grand Prix Polskiego Teatru Tańca za film Trzcina, w ramach konkursu 180 minut. Tańczyła u boku znanych choreografów jak Tommi Paasonen, Satu Herrala, Tomasz Wygoda, Jacek Łumiński, T.Ranieri, R. Breus.
Obecnie pracuje nad koncepcją do kolejnego dzieła artystycznego. Od 2020 mieszka w Ełku na Mazurach.