Czesław Śpiewa II ełckie spotkania teatralne CZWARTA ŚCIANA

II ełckie spotkania teatralne CZWARTA ŚCIANA Czesław Śpiewa

Koncert

01
gru
2018
Sala Zebra ECK
19:00
Ełckie Centrum Kultury
Sala Zebra ECK,

10 lat w Polsce

Zespół Czesław Śpiewa, czyli duńska muzyczna armia Czesława Mozila obchodzi w tym roku 10-lecie występów w Polsce. To również 10 lat od wydania płyty „Debiut” , która była jedną z najważniejszych płyt polskiego przemysłu muzycznego ostatnich dwudziestu lat. Dotychczas płyta sprzedała się w liczbie ponad 100.000  egzemplarzy.

„Maszynka do świerkania” oraz „Żaba tonie w betonie” to piosenki, które  weszły już  do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej.

Obecna trasa koncertowa to repertuar w dużej części oparty na płycie „Debiut”, a także przekrojowa podróż przez kolejne płyty zespołu, czyli „Pop”, „Czesław Śpiewa Miłosza” oraz obie części „Księgi Emigrantów”.

Muzycy zabiorą swoich słuchaczy w zwariowaną podróż do krainy finezyjnych dźwięków tanga, popu, folku i awangardy, używając przy tym szerokiej gamy instrumentów. Szklane dzwoneczki, rozmaite dęciaki, akordeony i ukulele to tylko kilka elementów spośród wielu trybików tej muzycznej machiny. Nie zabraknie również przewrotnej konferansjerki Czesława Mozila, który z powodzeniem łączy bezpretensjonalny stand-up z muzycznym rozmachem multiinstrumentalnego koncertu.

Ełckie Centrum Kultury zastrzega sobie prawo do zmian w programie.