Dragonflies Project  Koncert Bernard Maseli

Koncert Bernard Maseli Dragonflies Project

11
lis
2023
sala widowiskowa
18:00
Ełckie Centrum Kultury
sala widowiskowa,
bezpłatna wejściówka w Kasie ECK

Dragonflies Project to najnowszy zespół naszego najlepszego wibrafonisty elektrycznego Bernarda Maseli. Tym razem zaprasza on do współpracy basistkę elektryczną Klaudię Wachtarczyk oraz perkusistkę Justynę Mikrut. Klaudia i Justyna wciąż są studentkami Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, lecz dały się już poznać jako znakomite instrumentalistki o dużym doświadczeniu, wynikającym z ich ogromnej aktywności scenicznej w ramach różnorodnych stylistycznie projektów muzycznych.

 

Muzyka tria to połączenie bluesa-funky-jazzu oraz rocka, czyli oscyluje wokół intensywnych rytmów tanecznych i przepełniona jest równie intensywnymi zwrotami melodycznymi. Bernard próbuje przełożyć na język wibrafonu charakterystyczny kolor i „groove” tych gatunków i warto przy tym zaznaczyć, że jest to pierwsze tego typu połączeniu wibrafonu z muzyką funky w historii muzycznej naszego kraju.

 

Klaudia Wachtarczyk

Gitarzystka basowa, absolwentka ZPSM w Bielsku-Białej w klasie gitary basowej. Obecnie jest studentką akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale „Jazz i Muzyka Rozrywkowa”. Na swoim koncie posiada liczne koncerty, płyty oraz osiągnięcia z zespołami w konkursach m.in: Grand Prix w XVIII dolnośląski Konkurs gitarowy w 2016 r.

Od 2014 r. czynnie bierze udział w Bielskiej Zadymce Jazzowej.

W 2021r. zakwalifikowała się̨ wspólnie z nowo powstałym zespołem Rejoin do konkursu stypendialnego Fundacji Fabryki Norblina – Music Masterclass

Obecnie gra w różnych zespołach muzycznych m.in: Rejoin, Jakub Dąbrowski, J.tronix, Piotr Smidt, Andrzej Piaseczny, Natalia Niemen

 

Justyna Mikrut

Perkusistka, studentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, Akademii Muzycznej w Katowicach. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej im. Grzegorza Fitelberga w Chorzowie. Na co dzień udziela się w wielu projektach muzycznych, dobrze odnajdując sie w rozmaitych stylistykach. Koncertowała w całej Polsce występując na licznych festiwalach, scenach i salach koncertowych, między innymi: Lato w Plenerze, Soundrive Festival, Front Porch Blues, Festiwal im. Jana Kiepury, Letnie Brzmienia, Dzielnica Brzmi Dobrze, A Gospel Christmas – Warsztaty z Brianem Fentress’em, 50-lecie wydziału Jazzu w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Współpracuje z Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Jej celem jest ciągły rozwój i zbieranie doświadczeń, poznając muzykę i ludzi z różnych muzycznych światów. Artyści z którymi grała to między innymi: Karaś&Rogucki, Szklane Oczy, KSW4Blues, Krystyna Prońko, Kuba Badach, Brian Fentress, Wojciech Myrczek, Wojciech Mazolewski.

 

Bernard Maseli

Wibrafonista, kompozytor, aranżer, producent, profesor zwyczajny od 30 lat wykładający w Akademii Muzycznej im.K.Szymanowskiego w Katowicach.Karierę rozpoczął w 1985r. wraz z zespołem Walk Away na festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu, gdzie zdobył główną nagrodę solistyczną.Wraz z Walk Away nagrał dziesięć płyt długogrających i brał udział we wszystkich największych festiwalach jazzowych w kraju i za granicą (m.in. trasa koncertowa wraz z Urszulą Dudziak, z legendarnym trębaczem Milesem Davisem, jako tzw. support).Jako producent zaistniał płytami m.in.Lory Szafran, Anny Serafińskiej, zespołu Colors czy The Globetrotters. Od 23 lat zajmuje pierwsze miejsce w kategorii wibrafon, w ankiecie „Jazz Top” miesięcznika „Jazz Forum”.

Współpracował między innymi z takimi muzykami jak: Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Kuba Badach, Mino Cinelu, Nippy Noya, Bill Bruford, Dean Brown, Mike Stern, Eric Marienthal, Bill Evans, Dave Samuels, Victor Mendoza, Ewa Bem, Lora Szafran, Anna Maria Jopek, Grzegorz Skawinski, Mieczysław Szcześniak i wielu innych. Jest autorem wielu kompozycji i aranżacji (również produkcje radiowe i teatralne) i nagrał około stu płyt.

 

Bezpłatne wejściówki dostępne w Kasie ECK.