Warsztaty dla młodzieży 12+

Warsztaty dla młodzieży 12+

12
lip
2021
-
14
sie
2021
Ełckie Centrum Kultury, Szkoła Artystyczna
Ełckie Centrum Kultury
Ełckie Centrum Kultury, Szkoła Artystyczna,
Wstęp płatny

Mamy nadzieję, że w naszym mieście istnieje twórczy potencjał, który chcemy rozbudzić właśnie teraz, aby następnie kontynuować jego rozwój na zajęciach w Szkole Artystycznej.

Tegoroczna edycja przebiegać będzie pod hasłem „Ełk – miejsce, w którym żyję, z którego pochodzę. Moja mała ojczyzna“. Różne artystyczne wypowiedzi (taniec, śpiew, teatr i kabaret) młodych adeptów sztuki chcemy połączyć i stworzyć zalążek artystycznego środowiska, które będzie miało szansę wystąpić wspólnie już 14 sierpnia na nowo powstałej, kameralnej scenie Ełckiego Centrum Kultury. Może to właśnie tutaj – podczas warsztatów -odkryjesz swój talent i będziesz mógł go rozwijać w swoim mieście. Zapraszamy!

 

Kabaret  & impro / 9-12 sierpnia / 50 zł

Prowadzenie – Tomasz Majer

s. koncertowa (Szkoła Artystyczna) / g. 10:00-14:30

 

Impro & teatr / 10-13 sierpnia / 50 zł

Prowadzenie – Grzegorz Sierzputowski

s. 32 (Szkoła Artystyczna) / g. 10:00-14:30

 

Pokaz powarsztatowy / 14 sierpnia / wstęp wolny (wejściówki)

Opieka artystyczna – Grzegorz Sierzputowski

s. kameralna (ECK) / g. 17:00

 

Grupy warsztatowe do 15 osób.

Formularz zgłoszenia można pobrać tutaj.

Wypełniony i podpisany formularz należy dostarczyć do sekretariatu Szkoły Artystycznej w Ełku (Armii Krajowej 21) osobiście lub na adres e-mail: sekretariat.szarte@eck.elk.pl.

Prosimy o dokonanie wpłaty za udział w warsztatach na konto ECK nr 55 1020 4724 0000 3902 0047 5210.

 

Informacji udzielamy w Szkole Artystycznej (sekretariat) lub pod numerem telefonu 87 520 00 48 / 726 333 200.

 

Więcej o warsztatach i prowadzących:

TANIEC WSPÓŁCZESNY I PERFORMANCE

Ciało i ruch jako swoiste narzędzie w procesie odkrywania siebie, swojej tożsamości oraz własnej i społecznej przestrzeni życia. Na warsztatach za pomocą zmysłów i ruchu fizycznego będziemy przybliżać się do zrozumienia wpływu przeszłości na teraźniejszość. Wspólnie wyruszymy w twórczą podróż poznawania miejsca, aby zainspirować i ożywić na nowo przestrzeń naszego wspólnego życia. Modelując przestrzeń zmysłami i ciałem będziemy tworzyć, bawić się, poznawać swój nieodkryty potencjał. A wszystko to poprzez ruch, taniec, improwizację i performance.

 

KABARET & IMPRO

Pod okiem doświadczonego „kabareciarza” młodzież będzie pracowała nad znanymi skeczami z repertuaru kabaretów „Potem”, „Hrabi” czy „Miłe twarze”. Oczywiście przekładając je na język współczesnej – ełckiej młodzieży. Czy kabaret to łatwa sztuka? Jak można uaktualnić znany skecz, jak nad nim pracować? Jak improwizować, zachowując jednocześnie sens i dialogi napisane kilkanaście lat wcześniej – między innymi tego nauczysz się, jeśli przyjdziesz na warsztaty kabaretowe.

PROWADZENIE

Tomasz Majer – absolwent Pedagogiki Kulturalno – Oświatowej w Zielonej Górze. Tam współtworzył kilka kabaretów studenckich: kabaret „Miłe Twarze”, „Pseudomin”, był aktorem kabaretu ”E.K.” i „Bez żyły Wałbrzych”. Od 2004 roku aktor kabaretu Hrabi. Reżyser autorskiego programu młodzieżowego kabaretu Hoża 41 pt. ”Dwie szczypty uśmiechu” w D.K. Śródmieście. Wielokrotnie prowadził warsztaty kabaretowe  w Warszawie, Olecku, Zamościu i Dębnie. Koordynator warsztatów artystycznych dla młodzieży w ramach akcji „Lato w mieście” i „Zima w mieście”.

 

IMPRO & TEATR

Chciałbyś się poczuć swobodnie na scenie? A może tremujesz się przed wystąpieniami publicznymi albo większą grupą? Zestaw gier i zabaw, które mają na celu rozluźnienie ciała a jednoczesnie doprowadzenie do artystycznego efektu poznasz właśnie na warsztatach impro-teatralnych. Jak doprowadzić, aby sytuacja sceniczna wyglądała naturalnie? / Jakby zdarzała się tu i teraz? – na te i wiele innych pytań postaramy się wspólnie odpowiedzieć podczas pracy na warsztatach z Grzegorzem Sierzputowskim.

PROWADZENIE

Grzegorz Sierzputowski – założyciel i szef Teatru Politechniki Warszawskiej, współtwórca Teatru BOTO w Sopocie oraz Teatru Trans-Atlantyk w Warszawie. Aktor, reżyser, animator kultury, absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Współpracuje z warszawskimi teatrami: Dramatycznym, Capitol, GO i Druga Strefa. Od ponad 15 lat pedagog teatru w X Liceum Ogólnokształcącym im. Królowej Jadwigi w Warszawie. Od 2017 roku trener w międzynarodowych projektach „Young theatre” i „Young theatre on the move”. Sam trenuje impro z Katarzyną Michalską i Tomaszem Majerem z Kabaretu Hrabi, tworząc wspólnie z nimi grupę Impro BoooM.